sekmadienis, vasario 28 d.
Nuteistas dvidešimtmetis radviliškietis: išprovokuotas buvusios draugės užmušė bendraklasį
Alfa.lt

Penktadienį Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajone esančio Kalnelio Gražionių kaimo 20 metų gyventojas Daivaras Lebedevas buvo kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu, savo bendraamžio, buvusio bendraklasio L. M. nužudymu. Vaikinas pripažintas kaltu.

Šiaulių apygardos teismo pranešime rašoma, jog nustatyta, kad jauno žmogaus mirtimi pasibaigęs nusikaltimas padarytas 2020 m. balandžio 24-osios vėlų vakarą Radviliškyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje ties 37-uoju numeriu pažymėtu namu. Lemtingąją dieną D. Lebedevas Kalnelio Gražionių kaime su draugais vaišindamiesi alumi linksminosi. Pramogaujant savo telefonu D. Lebedevas gavo nuotrauką, kurioje jo buvusi mergina, nepilnametė K. M., kitoje jaunų vyrų kompanijoje gerdami alkoholį taip pat leido vakarą Radviliškyje su kitu vaikinu, jo buvusiu bendraklasiu. D. Lebedevas su radviliškiečiais iš pradžių santykius ėmė aiškintis telefonu, galų gale konfliktas persikėlė į gatvę.

Dviejų kompanijų vaikinai ir kelios nepilnametės merginos, tarp kurių buvo ir K. M., susitiko S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Nustatyta, kad su kompanija atvykusi K. M. ėmė mušti per veidą buvusį draugą D. Lebedevą, pastarasis nepilnametę ranka tik atstūmė. Incidento metu 20 metų Kalnelio Gražionių gyventojui D. Lebedevui radviliškiečiai puolė į atlapus, tačiau šis neblaivių vaikinų smūgių išvengė.

Užtat per konfliktą po D. Lebedevo suduoto smūgio kaltinamojo bendraamžis L. M. kiek paėjęs griuvo ant šaligatvio ir daugiau nebepakilo. Į nelaimės vietą netrukus atvykę iškviesti greitosios pagalbos medikai, tačiau jų pastangos išgelbėti jaunuolį buvo bevaisės, vaikinas mirė nuo galvos ir kaklo sumušimų, kurie sukėlė kraujosruvas galvoje bei kraujo išsiliejimą smegenyse. Tai komplikavosi ūmiu centrinės kilmės kvėpavimo ir širdies veiklos sutrikimu. L. M. šlapime nustatyta mažiausia koncentracija 3,03 prom. etilo alkoholio. D. Lebedevui alkotesteriu policijoje po įvykio nustatytas 1,50 prom. neblaivumas.

Kaltinamasis teisme savo kaltę pripažino visiškai, D. Lebedevas gailėjosi, kad įsivėlė į šį tragiškai pasibaigusį konfliktą. Jo buvusi draugė K. M. tik teisme prisipažino, jog per incidentą buvusiam draugui kelis kartus trenkė per veidą.

Bylą išnagrinėjęs teismas pripažino, kad buvusios D. Lebedevo draugės K. M. ir lemtingąją dieną su ja buvusių trijų vaikinų, tarp kurių ir L. M., veiksmai buvo provokuojantys nuo pat konflikto pradžios: jie skambino telefonu D. Lebedevui ir ragino atvažiuoti, o atvažiavus bandė su kaltinamuoju fiziškai susidoroti, L. M. suduoti smūgiai per veidą buvusiam draugui. Teismas pripažino, jog yra pagrindas teigti, kad minėtos nustatytos aplinkybės yra kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – provokuojantis ir rizikingas K. M. vaikinų, tarp jų ir L. M., elgesys. D. Lebedevo atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad jis įvykio metu buvo neblaivus.

Už padarytą nusikaltimą teismas D. Lebedevą pripažino kaltu ir skyrė jam laisvės atėmimą 8 metams. Teismo sprendimu iš nuteistojo nukentėjusiesiems priteista 1032 eurai turtinei, daugiau kaip 60 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Teismas taip pat paskelbė nutartį, kuria Šiaulių apygardos vyriausiajam prokurorui pranešama, kad K. M. ir šioje nutartyje nurodyti dar du konflikte dalyvavę asmenys gali būti padarę nusikaltimą pagal LR BK 284 str. (viešosios tvarkos pažeidimas).

2021 01 22 19:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt