ketvirtadienis, sausio 27 d.
Nuteistas vokietis, į Lietuvą atmynęs dviračiu su lagaminu, prikimštu heroino: teisinosi keista liga
Dominykas Griežė
Alfa.lt, muitinės nuotr.
Christianas Seelas

Vilniaus apygardos teismas prieš pat Naujuosius metus užvertė turbūt vieną keisčiausių pastaraisiais metais Lietuvoje išnagrinėtų bylų – Vokietijos pilietis Christianas Seelas buvo nuteistas kalėti 8 metus už tai, kad dviračiu iš Baltarusijos į Lietuvą atsivežė lagaminą, kurio pamušalas buvo prikimštas maišyto kokaino. Vyras kaltę neigė ir ne kartą keitė parodymus, o prieštaringas versijas teisino keista liga, sukeliančia klausos sutrikimų, keistų garsų.

Apie Ch. Seelo sučiupimą 2020 m. spalį skelbė net pareigūnai. Anot jų, toks keistas veikėjas įkliuvo bene pirmą kartą.

Bylos duomenimis, 2020 m. spalio 22 d., kelios minutės po 15 val., Vokietijos pilietis dviračiu atmynė iš Baltarusijos į Lietuvą per Medininkų pasienio postą, iš paskos tempdamasis lagaminą su ratukais. Patikrinę lagaminą pasieniečiai aptiko, kad šio pamušalas yra prikimštas heroino – iš viso rasta 478,5 gramo heroino miltelių, kuriuose yra 232,55 gramo gryno heroino. Taip Ch. Seelas užsiėmė narkotikų kontrabanda ir disponavo dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Kartu pas vyrą buvo rasti 9800 eurų ir 100 JAV dolerių.

Nuo 2020 m. spalio už grotų pakliuvęs vokietis iki šiol yra sulaikytas, o nelaisvėje turėtų praleisti dar septynerius metus. Vilniaus apygardos teismas už sunkius nusikaltimus Ch. Seelui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Anot Ch. Seelo, į Baltarusiją jis vyko, kadangi ten prieš mirtį gyveno jo tėvas, miręs 2020 m. birželį ir palikęs butą – būtent šio nekilnojamojo turto vokietis vyko parduoti, taip pat aplankyti ten gyvenančių savo pažįstamų. Vyras teigė, kad iki pasienio Lietuvoje atvyko automobiliu, tačiau paliko jį degalinėje, kadangi įvažiuojant į Baltarusiją su automobiliu būtų reikėję palikti 10 tūkst. eurų užstatą kaip garantiją, kad automobilis nebus parduotas Baltarusijoje.

Pasak Ch. Seelo, į Baltarusiją jis pateko pakeleivingu vilkiku, kadangi pėsčiomis sienos kirsti neleidžia, pardavė butą, o į Lietuvą, kur buvo palikęs automobilį degalinėje, grįžo Baltarusijoje nusipirkęs sulankstomą dviratį. Turėti 9800 eurų, anot vyro, buvo dalis pinigų, gautų už butą.

Nors vokietis neigė žinojęs, kad gabena narkotikus, anot jį nuteisusio teisėjo Arūno Budrio, abejonių dėl vyro sąžiningumo kelia nuolat keisti jo parodymai – iš pradžių Ch. Seelas teigė, kad lagaminą buvo išsinuomojęs, vėliau jau aiškino, kad pastarąjį prie sienos jam įdavė ir paprašė perduoti Lietuvoje degalinėje dirbančiam asmeniui, o jis tik įsidėjo maišelį su vaistais. Vėliau, atlikus DNR testus ir nustačius, kad ant lagamine buvusių drabužių buvo vokiečio DNR pėdsakų, Ch. Seelas jau aiškino, kad į jam įduotą lagaminą įsidėjo ne tik vaistus, bet ir drabužius.

Tokius skirtingus parodymus vyras aiškino tuo, kad serga nepagydoma liga, tinitu, todėl streso ar šoko būsenos jam prasideda stiprus triukšmas galvoje, pasimetimas, nesiorientavimas, atminties praradimas, tai patvirtino gydytojai Vokietijoje.

Tačiau, anot teisėjo, net ir nežinodamas, kad lagamine yra narkotikų, vyras turėjo tai pastebėti – paketai su heroinu buvo gan negudriai paslėpti po pamušalu.

Teismo nuosprendžiu, kurį dar galima skųsti, Ch. Seelui buvo grąžinti paimti 9800 eurų ir 100 JAV dolerių, kadangi vyras pateikė dokumentus, jog pardavė tėvo butą. Vokiečiui grąžintas ir Lietuvoje degalinėje paliktas automobilis, nustačius, kad pastarasis nebuvo naudotas kaip nusikaltimo įrankis.

Minimali už narkotikų kontrabandą ir disponavimą dideliu kiekiu narkotikų vokiečiui grėsusi bausmė buvo 10 metų laisvės atėmimo, tačiau teismo sprendimu skirta dar švelnesnė – tik 8 metai už grotų. Anot teisėjo D. Budrio, tokia neįprastai švelni bausmė skirta atsižvelgus į Ch. Seelo turimas sveikatos problemas, dėl kurių laikas už grotų vokiečiui ir taip prailgs.

2022 01 03 09:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt