penktadienis, spalio 7 d.
Nutylėta istorija Visagine: politinį prieglobstį Lietuvoje gavęs rusas sumušė mokytoją, nes ši jo tautiečiams „kemša lietuvių kalbą“
Rugilė Andrejevskytė
Julius Kalinskas/BNS
Rusijos pilietis, sumušęs mokytoją, gavo politinį prieglobstį Lietuvoje.

Prieš dvejus metus nugriaudėjo istorija apie Visagine sumuštą lietuvių kalbos mokytoją dėl tautinės neapykantos, kuri po to palengva nutilo. Tačiau, kaip paaiškėjo, pastarosios istorijos būta itin įdomios.

Teisme paaiškėjo, kad išpuolį prieš pedagogę surengęs jaunas Visagino gyventojas yra iš Sankt Peterburgo 2018 m. atvykęs Rusijos pilietis, kuris Lietuvoje gavo politinį prieglobstį. Dėl įvykdyto nusikaltimo vyras buvo uždarytas į psichiatrijos ligoninę.

2020 m. kovo 2 d. kaltinamasis P. I. pribėgo prie lietuvių kalbos mokytojos A. G., sušaukė „vot i vstretilis mras“ (liet. vat ir susitikome šiukšle) ir kelis kartus smogė jai su savadarbe šarvuota pirštine, o vėliau pasišalino iš įvykio vietos.

Moteris patyrė šoką, o ant jos kūno po smūgių atsirado mėlynių su nubrozdinimais bei sulaužytas dešinysis alkūnkaulis. Tai vertinama kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Keturių nepilnamečių mokinių, kurie buvo netoli mokyklos esančio miškelio, liudijimais, P. I. yra apie 180 cm ūgio, jam tuo metu buvo apie 20 metų. Mokiniai tikino, kad vaikinas turėjo ne tik savadarbę šarvuotą pirštinę, bet ir peiliuką, tačiau jo nepanaudojo.

Vienas iš liudininkų atpažino vyrą iš jutubo kanalo, kuriame užpuolikas rusų kalba skatino visus kreiptis į jį dėl pagalbos – jis susidoros su tėvais, mokytojais, policininkais, kitais specialistais, kurie trukdo jiems gyventi. Nurodė, kad kūnais jis pasirūpins.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad P. I. yra Rusijos pilietis iš Sankt Peterburgo, kuriam Lietuvoje buvo suteiktas politinis prieglobstis. Jis šalyje gyveno nuo 2018 m., nedirbo, o pajamų gaudavo iš tėvų.

Anot kaltinamojo, su savo amžiaus asmenimis jis nebendraudavo, mėgdavo vyresnių žmonių draugiją.

Tautinę neapykantą kaltinamasis mokytojos atžvilgiu pradėjo jausti dėl 2020 m. vasario mėnesį įvykusio incidento, kai, išeidamas iš prekybos centro „Domino“, jis sutiko vaikiną, kuris užpuolikui priekaištavo dėl to, „kad jis baigtų skleisti mieste propagandą“.

Pasak P. I., jis kalba apie tai, kad nereikia savęs žaloti nuodais, o malonumą galima gauti atliekant kokius nors darbus. Dėl tokių jo pasisakymų nepažįstamas vaikinas jį sumušė. Nors užpuolikas dėl sumušimo norėjo kreiptis į Visagino ligoninę, pabijojo dėl COVID-19 situacijos.

Vaikinas tada pradėjo ieškoti kaltų, kas mieste užsiima jaunimo nuteikimu, auklėjimu. Kalbantis su žmonėmis mieste, kažkas iš jų pasakė, kad tuo užsiima mokytoja A. G.

Užpuolikas iš pradžių stengėsi „pasikalbėti“ su mokytoja – nuėjo į mokyklą, kurioje ji dirba. „Jis jos paklausė, ar tai teisybė, kad ji neigiamai veikia vaikų protą ir vartoja keiksmažodžius jų atžvilgiu. Ji tai neigė, sakė, kad apie tai nieko nežino. Ji bandė parodyti, kad taip ji nesielgia. Jis jos neklausė, kodėl ji vaikus moko lietuvių kalbos, ar kemša jiems lietuvių kalbą ir lietuviškas šventes“, – rašoma Utenos apylinkės teismo nutartyje.

Vyras galvojo, kad mokytoja nuteikinėjo Visagino jaunimą prieš jį ir iš mokyklos teritorijos pasišalino gana greitai. Tačiau tuo viskas nesibaigė – tą pačią dieną po pamokų vyras lūkuriavo mokytojos prie jos darbo, o jai išėjus pribėgo ir smogė kelis kartus.

Ikiteisminio tyrimo metu, suabejojus P. I. psichine sveikatos būkle, buvo paskirta teismo psichiatrinė ekspertizė. Nustatyta, kad vyras sirgo lėtiniu psichikos sutrikimu – kliedesiniu sutrikimu, negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų. Dėl to jis buvo įvardytas kaip nepakaltinamas ir buvo uždarytas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

2022 08 18 14:27
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt