antradienis, rugpjūčio 9 d.
Nužudyta ir į kilimą suvyniota penkiolikmetė priminė kitą istoriją, prieš dešimtmetį sukrėtusią Šiaulius ir visą Lietuvą
Alfa.lt
Alfa.lt
Viena iš dviejų šiauliečių, nužudžiusių ir supjausčiusių bendraklasę

Žiaurumo Šiauliuose tikrai netrūksta. Tai liudija savaitės pradžioje rastas nužudytos ir į kilimą suvyniotos penkiolikmetės kūnas. Šis nusikaltimas šiomis dienomis iš užmaršties prikėlė kitą tragišką istoriją, taip pat nutikusią Šiauliuose.

Prieš daugiau nei dešimt metų visą Lietuvą sudrebino beprecedintis nusikaltimas, kai „juodosiomis kanibalėmis“ pramintos moksleivės Viktorija Lietuvninkaitė ir Viktorija Vaitiekaitytė nužudė bendraklasę, o jos kūną supjaustė ir išmėtė dalimis.

Viena žiauriausių žmogžudysčių nepriklausomos Lietuvos istorijoje

„Juodųjų kanibalių“ įvykdytą nusikaltimą sunku suvokti iki šiol – 2011 metų liepos 14 dieną žudikės savo bendraklasę pasikvietė į namus, kūną supjaustė gabalais, o dalis išmėtė skirtingose vietose.

Teismo metu paaiškėjo, kad jauna, pilnametystės dar nesulaukusi mergina buvo nužudyta itin žiauriai – nukentėjusiajai žudikės ant galvos užmetė maišą, plaktuku ir metaliniu strypu sudavė apie aštuonis smūgius. Po to V. Vaitiekaitytė smaugdama auką parvertė, merginos perpjovė jai kaklą, nupjovė galvą ir supjaustė kūną dalimis.

Teisme merginos aiškino, jog kūną gabalais pjaustė ne norėdamos išniekinti, o ketindamos paslėpti savo nusikaltimą. „Juodosios našlės“ tikino, jog gerklę perpjovė ir galvą pjovė tam, kad žudoma bendramokslė nesikankintų.

Anot nužudytosios motinos, būtent V. Vaitiekaitytė norėjo prisiminimui pasilikti jos dukters akį, rodė išpjautą širdį. Vėliau moteris sužinojo, jog ant nužudytosios buvo pilamas alkoholis, o atšvęsti nusikaltimą buvo planuojama suvalgant kūno dalis.

Nužudė, nes vadino pijokėmis, narkomanėmis

Bylos duomenimis, V. Vaitiekaitytė ir V. Lietuvninkaitė pykosi su nukentėjusiąja, merginų tarpusavio santykiai buvo blogi. Pačios „Juodosios kanibalės“ teisme teigė, jog galima nužudymo priežastis – prasivardžiavimas. Anot jų, nukentėjusioji merginas vadino pijokėmis ir narkomanėmis.

Apeliacinio teismo nuosprendį motyvavęs teisėjas Vladimiras Bavėjanas teigė, kad „Juodųjų kanibalių“ nusikaltimo pateisinti negalima, tačiau nužudymas iš pykčio dar nereiškia chuliganiškų paskatų.

Galiausiai, Šiaulių apygardos teismas už gabalais supjaustytą 17-metę Stasio Šalkausko gimnazijos auklėtinę dviem merginoms skyrė po 20 metų laisvės atėmimo bausmes, nužudytos aukos tėvams priteisė 144 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti ir beveik 8 tūkst. eurų turtinei žalai atlyginti.

Žiaurumo nemažėja

Daugiau nei prieš dešimt metų įvykdytas nusikaltimas liudija iki šiol neužmirštą tragediją. Deja, protu sunkiai suvokiamas žiaurumo protrūkis ir vėl pasikartojo Šiauliuose. Šįkart keturi jaunuoliai, tarp kurių ir keli nepilnamečiai, nužudė 15-metę paauglę.

Į kilimą susuktas merginos kūnas su žaizda galvoje rastas Gegužių gatvėje vakare.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo. Policija tiria kelias galimas nusikaltimo versijas, tačiau, pasak Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, apie jas konkrečiai kalbėti dar yra anksti.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė nepilnametį, numato laisvės atėmimą nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

2022 07 06 08:30
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt