penktadienis, liepos 3 d.
Olimpinės viltys gali neišsipildyti
tiesa.com

Lietuvoje nesibaigiančios diskusijos dėl pilietybės suteikimo vėl įsiliepsnojo. Ar Deividas Stagniūnas pasmerktas jau antrąsyk per karjerą atsisveikinti su olimpine svajone?, - šiandien klausė dienraštis „Lietuvos rytas“.

Prezidentės patarėja Indrė Pukanasytė teigė, kad amerikietė sportininkė Isabella Tobias neatitinka keliamų reikalavimų pilietybei gauti.

„Tikrai tikėjomės kitokio sprendimo“, – nusivylimo neslėpė Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos (LDČF) prezidentė Lilija Vanagienė.

Anot jos, šokėja jau gerus metus tris kartus per savaitę atkakliai mokosi lietuvių kalbos. Čiuožėja gruodžio 20-ąją apsilankė Lietuvos prezidentūroje, kur laikė lietuvių kalbos testą. Pasak „Lietuvos ryto“ šaltinių, amerikietė atsakė į 58 iš 60 čia jai pateiktų lituanistų klausimų.

Jau vakar žiniasklaida pranešė apie nieko gera nežadančias Pilietybės reikalų komisijos rekomendacijas – nesuteikti Lietuvos pilietybės ledo šokėjo partnerei Isabellai Tobias. Argumentai paprasti – I. Tobias neatitinka nei vieno iš keliamų reikalavimų norint gauti šalies pilietybę išimties tvarka.

Yra du kriterijai, kuriuos asmuo turi atitikti norėdamas gauti pilietybę išimties tvarka. Vienas – neginčijami išskirtiniai nuopelnai Lietuvos valstybei, kitas – įsiliejimas į Lietuvos visuomenę. Komisijos daugumos sprendimu I.Tobias neatitinka nė vieno iš numatytų kriterijų“,– teigė prezidentės patarėja Indrė Pukanasytė.

2013 01 04 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt