antradienis, lapkričio 30 d.
Opozicija nemato prasmės galimybių paso taikymui nuo 12 metų: ši vakcinavimosi skatinimo priemonė neefektyvi
Greta Burlėgaitė
Fotobankas
Galimybių pasas

Galimybių paso veikimas neefektyvus, todėl jo taikymas paaugliams daugiau naudos neduos, tikina opozicijos atstovai. Vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė pranešė, kad Vyriausybėje svarstoma galimybių pasą taikyti nuo 12 metų.

„O kas iš to, jei mes galimybių pasą pritaikysime vaikams nuo 12 metų? Juk vaikai, kurie galimybių paso neturės, vis tiek galės eiti mokyklą, o ten ir yra didžiausias jų kontaktavimas.

Galimybių pasas juk yra susijęs su lankymusi prekybos centruose, kino teatruose, kavinėse ir panašiai, o dabar juk vėl yra grąžinti reikalavimai tokiose vietose dėvėti kaukes, tai aš nelabai suprantu prasmės plėsti galimybių paso naudojimą“, – Alfa.lt sakė buvęs sveikatos apsaugos ministras, opozicijos atstovas Aurelijus Veryga.

Panašu, kad jie mato, jog priemonė neefektyvi, bet nori dar labiau plėsti jos vartojimą.

Šiuo metu galimybių pasas taikomas asmenims nuo 16 metų. Statistikos departamento duomenimis, 12–15 metų amžiaus grupėje šiuo metu yra pasiskiepiję 30,3 proc. asmenų.

„Aš apskritai skeptiškai vertinu galimybių pasą, nes kol kas jo veikimo efektyvumas nėra įrodytas, yra priešingai. Kuo ilgiau galimybių pasas yra galiojantis, tuo pandemija labiau įsisiautėja. Panašu, kad jie mato, jog priemonė neefektyvi, bet nori dar labiau plėsti jos vartojimą“, – tikino Seimo narė Agnė Širinskienė.

Aš suprantu tą norą išsitraukti bizūną ir tėvus priversti skiepyti savo vaikus, bet, manau, ne tokiais metodais reikėtų tai daryti.

Valstietė tikino, kad užsienio mokslininkai jau yra įrodę, kad galimybių paso taikymas nėra efektyvi pandemijos valdymo priemonė. Pasak parlamentarės, šiuo metu ne jaunus asmenis, o senjorus reikėtų skatinti vakcinuotis.

„Ne galimybių pasas padeda suvaldyti pandemiją. Užsienio mokslininkai jau yra atlikę tyrimų, aiškindamiesi, kodėl galimybių ar imuniteto pasai nėra efektyvūs. Tie tyrimai kalba apie tai, kad kai žmogus jaučia, jog jis yra spaudžiamas, dažnu atveju natūraliai pradeda priešintis.“

Aš suprantu tą norą išsitraukti bizūną ir tėvus priversti skiepyti savo vaikus, bet, manau, ne tokiais metodais reikėtų tai daryti. Mes puikiai matome, kad net ta finansinė paskata veikia – senjorai skiepijasi, tad reikėtų žmones skatinti skiepytis pozityviomis priemonėmis. Ne vaikai, o senjorai yra rizikos grupėje, vaikai perserga labai lengva forma arba išvis nejaučia jokių simptomų, tad pirmiausia reikėtų skatinti vyresnius asmenis vakcinuotis“, – Alfa.lt teigė A. Širinskienė.

Paaugliai yra gan mobilūs, todėl tai padėtų sukurti saugesnę aplinką visiems, manau, tai yra racionalus siūlymas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Jurgita Sejonienė įžvelgė galimybių paso taikymo jaunesniems asmenims privalumų.

„Manau, kad toks siūlymas ir yra tam, kad paskatintų vakcinaciją toje amžiaus grupėje. Mano supratimu, galimybių paso pagrindiniai motyvai yra vakcinacijos skatinimas bei saugesnių srautų užtikrinimas“, – sakė parlamentarė.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė įsitikinusi, kad toks sprendimas padėtų sukurti „saugesnę aplinką“.

„Paaugliai yra gan mobilūs, todėl tai padėtų sukurti saugesnę aplinką visiems, manau, tai yra racionalus siūlymas“, – Alfa.lt teigė J. Sejonienė.

Primename, kad Vyriausybės sprendimu nuo rugsėjo 13 d. dauguma paslaugų gali būti teikiamos tik paskiepytiems nuo koronaviruso, persirgusiems arba neigiamą ne senesnį kaip 48 valandų PGR testą turintiems žmonėms.

2021 11 10 09:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt