trečiadienis, spalio 5 d.
P. Gražulis pateikė savo receptą: derėtis su A. Lukašenka, statyti sieną ir migrantus išstumti atgal
Alfa.lt
Alfa.lt
Petras Gražulis

Antradienį Seimo narys Petras Gražulis užregistravo rezoliuciją, kuria siūloma derėtis su neteisėtu Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka, statyti dviejų aukštų sieną bei neįleisti nelegalių migrantų į Lietuvą.

Rezoliucijoje P. Gražulis griežtai smerkia Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pasirinktą užsienio politikos diskursą.

„TS-LKD kiršinimo politika tebėra laikoma pamatine ir vienintele teisinga užsienio politika, kurios žalingas Lietuvos ir Baltarusijos piliečiams pasekmes jau seniai matome. [...] Šios pabėgėlių problemos neturi su Baltarusija sienas turinčios nei Lenkija, nei Latvija, nes jos, skirtingai nei Lietuva, vykdo išmintingą užsienio politiką, pvz., neatidarinėja Sviatlanos Cichanouskajos atstovybių“, – rezoliucijoje piktinasi P. Gražulis.

Anot parlamentaro, dabartinė Lietuvos vykdoma užsienio politika Baltarusijos atžvilgiu yra palanki Kremliui, kadangi A. Lukašenka neva yra nepatogus Rusijai. P. Gražulis rezoliucijoje teigia, kad A. Lukašenka Rusiją erzina jau kurį laiką.

„Kremliui, kuris seniai ieškojo preteksto pašalinti nepaklusnų A. Lukašenką, kuris erzino Kremlių tuo, kad nepripažino Ukrainai priklausančių Krymo, Donecko, Lugansko, Gruzijai priklausančių Pietų Osetijos ir Abchazijos bei Moldavijai priklausančios Padniestrės aneksijų.“

Įvertinęs tai, P. Gražulis rezoliucijoje siūlo pradėti derybas su A. Lukašenka, statyti dvigubą tvorą pasienyje su Baltarusija, o perlipusius per tvorą migrantus išstumti atgal. Tokias priemones parlamentaras motyvuoja tuo, kad derėtis su priešiškomis valstybėmis dėl savo piliečių gerovės esą nėra gėdinga.

2021 08 03 16:37
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt