trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Paauglių gyvybes medžiojantis „Mėlynasis banginis“ jau Lietuvoje
tiesa.com

Pavojingas ir neretai paauglių mirtimi pasibaigiantis žaidimas „Mėlynasis banginis“ Lietuvoje jau sėja ne tik paniką, bet ir surado savo aukų.

Kol kas mirties atvejų Lietuvoje nėra užfiksuota, tačiau jau pradėti penki ikiteisminiai tyrimai dėl paauglius prie savižudybės galinčio privesti žaidimo „Mėlynasis banginis“.

Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, ikiteisminiai tyrimai pradėti Alytuje, Šilalėje, Utenoje, Raseiniuose.

„Ikiteisminiai tyrimai pradedami dėl privedimo iki savižudybės, tačiau jie nelabai turi ateities. Teisiškai sunku įrodyti tokią veiką, be to, pats žaidimo autorius teigia, kad neturi tikslo privesti žmones iki savižudybės“, – BNS sakė R. Matonis.

Jo teigimu, policija neturi duomenų, kad Lietuvoje būtų mirties atvejų dėl šio žaidimo, tačiau žalojimosi atvejų nustatyta. Alytuje mergina bandė nušokti nuo tilto, Šilalėje susipjaustė rankas.

Raseinių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė pirmadienį per konferenciją Seime pranešė, kad Raseinių rajone viena šešiolikmetė taip pat yra „gana rimtai įsisukusi į šį žaidimą“.

„(...) tačiau ji mokosi ir gyvena laikinai kitame rajone, Kelmės rajone, pateko į Vaiko teisių apsaugos skyriaus akiratį, po to buvo bendradarbiaujama su policija, mergaitei teikiama psichiatro, psichologo pagalba“, – sakė R. Klevinskienė

Ji pranešė neseniai gavusi iš policijos pranešimą apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą.

„Parašyta, kad savižudybė nėra nusikaltimas, kėsinamasis nusižudyti taip pat nėra nusikaltimas. Nusikaltimas yra privedimas prie savižudybės“, – sakė vaiko teisių specialistė.

„Man tai labai asocijuojasi su prekybos žmonėmis atveju, kai situacija taip toli pažengia, kai jos sustabdyti nebeįmanoma, belieka tik konstatuoti faktus ir rinkti statistiką“, – nuogąstavo ji.

Virtualus žaidimas „Mėlynasis banginis“ į Lietuvą atkeliavo iš Rusijos. Jis plinta per socialinius tinklus: žmonės kuria uždaras grupes, puslapius.

Kiekvienas parašo kuratoriui asmeninę informaciją, papasakoja apie savo baimes ir po kurio laiko į žaidimą įstojęs asmuo gauna tam tikras gyvybei pavojingas instrukcijas bei užduotis.

Psichologai teigia, kad svarbu stebėti savo vaiką ir tiesiai šviesiai paklausti, ar jis žaidžią žaidimą. Tačiau apie tai galite sužinoti ir atkreipę dėmesį į tam tikrus dalykus: "Mėlynąjį banginį" žaidžiantys paaugliai dažnai keliasi naktį, nes jiems taip liepiama daryti, todėl jis visuomet mieguistas, kol galų gale organizmas išsenka, vaikas taip pat pradeda save žaloti (dažniausiai pjaustosi rankas ir išraižo ant jų banginio simbolį), taip pat atsiriboja nuo viso pasaulio ir tampa labai uždaras. 

Asmens pateikta informacija būna panaudojama prieš jį tam, kad priverstų nusižudyti. Teigiama, kad Rusijoje nusižudė 15 šį žaidimą žaidžiusių paauglių.

2017 03 27 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt