antradienis, gegužės 17 d.
Pabradėje įrengtas palapinių miestelis jau laukia pirmųjų migrantų
Goda Košinskytė
Alfa.lt
Aleksandras Kislovas

Užsieniečių registracijos centro (URC) viršininkas Aleksandras Kislovas teigia, kad sąlygos palapinių miestelyje nėra tokios prastos, kaip yra „piešiama“

 Dėliojami paskutiniai akcentai

Šiuo metu Pabradėje palapinių miestelyje jau yra dėliojami paskutiniai akcentai. „Dalis čiužinių ir patalų jau atvežta, šiandien vakare arba rytoj ryte turėtų pasirodyti pirmieji užsieniečiai“, – pasakojo A. Kislovas. Pirmieji turėtų pasirodyti 34 viengungiai vyrai, jų sveikatą dar apžiūri medikai.

Teritorija miestelyje yra susiskirstyta į dvi dalis, viena dalis skirta karantinuoti užsieniečius – ten jų tilps iki 60, kitoje dalyje iki 290 užsieniečių. Palapinėse yra įrengtas šildymas, kondicionavimo sistema, elektra, mažesnėse palapinėse galės gyventi iki šešių žmonių, didesnėse iki penkiolikos.

Gyvenimo sąlygos 

Maitinimo kiekiai ir kainos yra patvirtintos Vidaus reikalų ministerijos (VRM), dienai suaugusio žmogaus maitinimui bus skiriama 2,8 eurų, vaikų maitinimas kainuos šiek tiek daugiau, nes jie bus maitinami keturis kartus. Prieglobsčio prašytojams yra duodama papildomų pinigų, kuriuos jie gali išleisti savo reikmėms, suma siekia 11 eurų per mėnesį.

Pabėgėliams labiausiai rūpimas klausimas – ar jie bus išleidžiami iš teritorijos ribų. „Reikia suprasti, kad Lietuva yra tranzito šalis, daugelio jų tikslas yra pasiekti kitas ES šalis, tai yra Vokietiją, Austriją. Migracijos departamento nagrinėjami prašymai ir išvados rodo, kad šiai dienai tie prieglobsčio prašymai yra nepagrįsti ir jie neatitinka Ženevos konvencijos. Didžiausia dalis jų vertinami kaip ekonominiai migrantai“, – pasakojo URC viršininkas.

2021 06 14 18:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt