pirmadienis, spalio 25 d.
Pabradėje per užsieniečių sukeltus neramumus panaudotos ašarinės dujos: po incidento centre lankysis A. Bilotaitė
BNS
Fotobankas
Pabradė

Užsieniečių registracijos centre Pabradėje trečiadienį vakare grupei užsieniečių sukėlus neramumus, pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas ir imtis kitų drausminimo priemonių. 

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pranešė, kad apgyvendintiems užsieniečiams nepaklusus pasieniečių reikalavimams bei bandant veržtis prie išėjimo iš centro, VSAT pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius iš pompinio ginklo į orą. Medicinos pagalbos niekam neprireikė.

Grupė vadinamajame palapinių miestelyje apgyvendintų prieglobsčio prašytojų, pirminiais duomenimis, pradėjo reikšti nepasitenkinimą teisiniu statusu Lietuvoje, teismo taikomais apribojimais.

„Tai kelios dešimtys, ko gero, susibūrusių užsieniečių pradėjo elgtis pakankamai agresyviai, triukšmavo, bandė pasiekti išėjimą iš Užsieniečių registracijos centro, nepakluso budinčios pamainos pasieniečių reikalavimams“, – BNS komentavo centro vadovas Aleksandras Kislovas. 

Pasak jo, pakankamai greitai užsieniečiai grįžo į palapines, situacija normalizavosi. 

LRT televizija skelbia, kad dviem paroms sulaikius šešis Irako piliečius, kurie prašydami prieglobsčio neteisingai nurodė duomenis, jų tėvynainiai centre ėmė piktintis, susibūrė į didelę grupę, šūkavo, reikalavo paleisti irakiečius. 

A. Kislovas BNS patvirtino, kad „dauguma jų yra Irako piliečiai“. 

„Galbūt ta situacija jau buvo šiek tiek įkaitusi, nes jie buvo nepatenkinti savo statusu, daugumai iš jų teismas taiko alternatyvią sulaikymui priemonę, tai ko gero, gal tas paskutinis šešių užsieniečių sulaikymas jis ir buvo paskutinis taškas ir jie pradėjo reikšti nepasitenkinimą“, – sakė A. Kislovas. 

Jis teigė, kad galimiems neramumams buvo rengiamasi iš anksto. 

Į URC atvyko pajėgos iš specialiai tokiems incidentams parengtos VSAT Specialiosios paskirties komandos, artimiausių VSAT užkardų, policijos, Viešojo saugumo tarnybos.

Šiuo metu nustatinėjami, izoliuojami ir apklausiami galimi nepasitenkinimo apraiškų iniciatoriai. 

Atvyks A. Biltaitė

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketvirtadienį atvyks į Užsieniečių registracijos centrą (URC) Pabradėje, kur trečiadienio vakarą grupė imigrantų sukėlė neramumus. 

Vidaus reikalų ministerija (VRM) praneša, kad ministrė planuoja susitikti su centre dirbančiais pareigūnais bei su pačiais centro gyventojais. 

„Po šios dienos kilusių neramumų mano tikslas įvertinti situaciją, turiu omeny, tiek pareigūnų, tiek URC gyventojų saugumą. Lietuva susiduria su migracijos krize, tad privalome ją kontroliuoti ir būti pasirengę visoms situacijoms“, – pranešime teigia A. Bilotaitė. 

Pasak jos, atvykėliai iš trečiųjų šalių neteisėtai kerta Lietuvos sieną, pažeidžia jos režimą, tačiau kol jie yra Lietuvoje, svarbu pasirūpinti jų saugumu.

„Taip pat man labai svarbios pareigūnų darbo sąlygos ir viešosios tvarkos užtikrinimas“, – sako ministrė. 

Po ministrės susitikimo planuojama spaudos konferencija. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 23 21:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt