pirmadienis, birželio 1 d.
Pacientams Lietuvoje bus skiriamas Japonijoje pagamintas vaistas nuo koronaviruso
BNS

Lietuva įsitraukia į Japonijoje naujai sukurto vaisto nuo koronaviruso „Avigan“ klinikinius tyrimus, šis vaistas bus skirtas apie šimtui Lietuvos pacientų, informavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Norėtumėme informuoti, kad baigus visas reikalingas procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Šio vaisto galės būti skiriama iki 100-o Lietuvos pacientų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė A. Veryga.

Šiuo metu Lietuvos ligoninėse nuo koronaviruso gydomi 77 asmenys, iš jų reanimacijoje – 14, ventiliuojami – šeši, su deguonies kaukėmis – 27“

Ministerija nurodo, kad tikimasi, jog šis naujasis vaistas padės įveikti koronaviruso infekciją ir sustabdyti jos plitimą.

Anot užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuvos ambasada Japonijoje dar nuo kovo pabaigos vedė intensyvias diplomatines derybas ir visos diplomatinės procedūros jau yra baigtos. Vaisto prašo ir tyrimuose nori dalyvauti apie 80 valstybių.

„Visos diplomatinės procedūros jau baigtos, beliko tik sulaukti vaisto Lietuvoje. Džiugu, kad mūsų medikai prisijungs prie kitų keturiasdešimties pasaulio valstybių, jau dalyvausiančių klinikiniuose vaisto tyrimuose. Kartu tai – dar vienas ypatingų ryšių tarp Lietuvos ir Japonijos pavyzdys“, – teigia L. Linkevičius.

Vaisto eksperimentinius klinikinius tyrimus Lietuvoje vykdys Lietuvos gydymo įstaigų medikai. Pasak ministerijos, jei gerėjant epidemiologinei situacijai visų gautų vaistų dabar klinikiniams tyrimams Lietuva neišnaudotų, juos galima saugoti tam tikrą laiką ir naudoti vėliau, jei vėl būtų protrūkių.

„Avigan“ sukūrė Japonijos farmacijos bendrovė „Fujifilm Toyama Chemicals“ kaip vaistą nuo gripo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 11 13:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt