šeštadienis, gruodžio 5 d.
Pagal EK sutartį su „BioNTech“-„Pfizer“ Lietuvai tektų 1,24 mln. vakcinų nuo koronaviruso
Alfa.lt

Pagal išankstinę sutartį tarp Europos Komisijos bei farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ Lietuvai tektų 1,24 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių.

Apie tai BNS informavo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas Gytis Andrulionis.

„Lietuvai numatyta 1,24 mln. vakcinos dozių. Skaičiuojant piliečiais, tai jos būtų skirtos 620 tūkst. žmonių, nes vienam žmogui reikia dviejų dozių“, – sakė jis.

Europos Komisija trečiadienį patvirtino sutartį su farmacijos kompanijomis „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl 200 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių. Taip pat sutarta dėl dar 100 mln. dozių rezervavimo.

G. Andrulionio teigimu, iš papildomai rezervuoto kiekio Lietuvai galėtų atitekti 620 tūkst. vakcinos dozių.

„Bet jos eina visai pagal kitą laiko grafiką, vėliau, visiems pritarus. Bazinis įsigijimas yra būtent 200 milijonų“, – komentavo jis.

Vaistų kontrolės tarnybos vadovas taip pat pabrėžė, kad nors Lietuvai numatyta 1,24 mln. vakcinos dozių, EK galima prašyti šį kiekį padidinti.

„Jei mes išreikšime pageidavimą didinti planuojamos pirkti vakcinos kiekį, tai yra toks vidinis perskirstymo mechanizmas – kiekvienos šalys gali atsisakyti kitų naudai“, – kalbėjo jis.

Dėl vakcinų įsigijimo iš „BioNTech“ ir „Pfizer“ ir jų galimo kiekio didinimo, anot G. Andrulionio, Vyriausybė turi apsispręsti iki kitos savaitės trečiadienio darbo dienos pabaigos.

Vyriausybė šią savaitę pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti 1,5 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių iš jas kuriančių farmacijos įmonių „Sanofi“ ir GSK.

Lietuva jau anksčiau yra priėmusi sprendimą iš farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ įsigyti 1,86 mln. dozių vakcinų, o iš „Janssen Pharmaceutica NV“ – 1,24 mln. dozių, tačiau šį kiekį norima sumažinti iki 700 tūkst. dozių. Anot G. Andriulionio, tai būtų daroma pagal minėtą vidinio perskirstymo mechanizmą.

Be kita ko, Ministrų kabinetas taip pat yra nusprendęs, kad Lietuva su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis dalyvaus įsigyjant visas kuriamas COVID-19 vakcinas, dėl kurių derasi Europos Komisija.

Taip siekiama užsitikrinti, jog Lietuvą turėtų pakankamą kiekį veiksmingų vakcinų. Vyriausybė yra apsisprendusi įsigyti jų tokį kiekį, kad pakaktų paskiepyti 70 procentų šalies gyventojų.

Premjeras Saulius Skvernelis yra teigęs, kad maksimali suma, kurią Lietuvai už vakcinas tektų sumokėti, gali sudaryti apie 125 mln. eurų. Tačiau jis pabrėžė, kad perteklių Lietuva galėtų parduoti Rytų partnerystės šalims.

Be minėtų keturių išankstinių sutarčių su „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi“-GSK bei „BioNTech“-„Pfizer“ Europos Komisija taip pat yra sėkmingai užbaigusi parengiamąsias derybas su „CureVac“ ir „Moderna“.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ pirmadienį paskelbė, jog jų kuriama vakcina 90 proc. atvejų veiksmingai apsaugo nuo koronaviruso. Tai, anot kompanijų, parodė tebevykdomų trečiosios fazės tyrimų rezultatai.

Europos vaistų agentūra (EMA) šios savaitės pradžioje skelbė dar neturinti klinikinių tyrimų duomenų iš „Pfizer“, kad galėtų patvirtinti vakciną, kurios veiksmingumas, anot gamintojų, siekia 90 procentų.

2020 11 12 09:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt