sekmadienis, liepos 3 d.
Pagalba Ukrainos gyvūnams: prieglaudų ir žmonių entuziazmas blėsta – situacija vis blogėja
Greta Burlėgaitė
Scanpix
Šuo Ukrainoje

Rusijai užpuolus Ukrainą, prieglobsčio reikėjo ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Gyvūnų gerovės iniciatyvos (GGI) vadovė sako, kad karo pradžioje didžioji dalis Lietuvos prieglaudų sutiko priglausti gyvūnus iš Ukrainos, tačiau jau esant realiam poreikiui „entuziazmo buvo mažiau“. GGI vadovė tikina, kad situacija su gyvūnais Ukrainoje vis blogėja.

Tikslus į Lietuvą iš Ukrainos atvežtų gyvūnų skaičius nėra aiškus

Pasak GGI vadovės Beatričės Vaitiekūnaitės-Pliuskės, tikslų Lietuvoje esančių Ukrainos gyvūnų skaičių turėtų žinoti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), bet „ir jie nežino“. GGI bendradarbiaudami su kita organizacija į šalį atvežė 68 gyvūnus.

B. Vaitiekūnaitė-Pliuskė tikino, kad šiuo metu realios pagalbos iš didžiosios dalies Lietuvos gyvūnų prieglaudų apgyvendinant ir prižiūrint gyvūnus nėra.

„Karo pradžioje priglausti Ukrainos gyvūnus sutiko beveik visos prieglaudos, tačiau vėliau jau esant realiam poreikiui entuziazmo buvo mažiau, nes, žinoma, vietų prieglaudose ir taip visada stinga, o iš Ukrainos atvykstantys gyvūnai kiek sudėtingi: ilgas karantinavimo laikas, daugumai reikalinga medicininė / psichologinė pagalba, kyla problemų dėl suženklinimo gyvūnų augintinių registre“, – Alfa.lt teigė GGI vadovė.

Taip pat ir kokie du trečdaliai žmonių entuziazmą globoms jau praradę.

Lietuviai, kurie nori padėti Ukrainos gyvūnams, gali užpildyti anketą „Prieglobstis Ukrainos gyvūnams, esant poreikiui“.

„Anketą užpildė per 3,5 tūkst. žmonių, tačiau dabar jau baigus karantino laikotarpį po skiepų namų globose iš mūsų atvežtų 68 gyvūnų yra daugiau nei pusė, dalis namų globoje negali būti apgyvendinti dėl tam tikrų priežasčių. Na, taip pat ir kokie du trečdaliai žmonių entuziazmą globoms jau praradę“, – nuogąstavo B. Vaitiekūnaitė-Pliuskė.

Situacija su gyvūnais Ukrainoje vis blogėja, nes vis daugiau jų atsiduria gatvėse.

Finansinės ir humanitarinės paramos rinkimas Ukrainos gyvūnų prieglaudoms, pasak GGI vadovės, labai sulėtėjo.

„Aukojimas vis dar vyksta, tačiau gana vangiai. Normalu, šokas atslūgo, žmonės grįžo į savas vėžes, tačiau situacija su gyvūnais Ukrainoje vis blogėja, nes vis daugiau jų atsiduria gatvėse, o ten nekontroliuojamai dauginasi, taip sukurdami išvis nevaldomą populiaciją“, – sakė GGI vadovė.

2022 05 27 12:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt