šeštadienis, liepos 4 d.
Pagalbos šauksmas numeriu 112 nebūtinai bus išgirstas
tiesa.com

Lietuvoje įvyko tragedija, kurios buvo galima išvengti. Bent jau taip mano nemaža dalis šalyje gyvenančių žmonių, tačiau su jų nuomone sutinka ne visi politikai. Jie gina Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) ir jo darbuotojus, nors šių darbu nusiskundimai girdimi nuolat.

Šią savaitę žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo vairuotojo bandymas prisišaukti pareigūnus pamačius įtartinai važiuoantį vilkiką. Šis netrukus susidūrė su lengvuoju automobiliu, kurio vairuotojas per avariją žuvo.

BPC skambinęs ir su operatoriumi kalbėjęs žmogus prašė jį kuo greičiau sujunti su policija, kad šie kuo nedelsiant atvyktų į nurodytą kelią ir sustabdytų vilkiko vairuotoją. Tačiau BPC darbuotojas klausinėjo vyriškio įvairių detalių ir su pareigūnais sujungti tiesiogiai atsisakė. Tokio pokalbio metu ir įvyko tragiškas eismo įvykis.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pripažino, kad PBC veikia ne visuomet efektyviai, tačiau jis pabrėžė, kad pagalbos centro pirminė funkcija – atrinkti melagingus skambučius, o tuos, kuriems iš tikrųjų reikia pagalbos, nukreipti į tinkamą tarnybą.

Šią savaitę įvykusios tragedijos kaltininkas veįvardintas, tačiau pasak S. Skvernelio, BPC darbuotojui klaidų išvengtti nepavyko. „Žmogiškasis faktorius visuomet egzistuoja. Jis ypač aktualus tais atvejais, kai atsliepia ne statutinis pareigūnas, o laisvai samdomas, kuris turi gerokai mažiau įgūdžių nei specialius mokslus baigęs žmogus“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Jis taip pat pridūrė, kad PBC šiuo metu yra 60 laisvų etatų. Juos užėmę žmonės gautų minimalią algą.

2015 10 15 14:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt