šeštadienis, liepos 4 d.
Pakeistas Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymas
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo Nr. I-1115 10, 11, 12 ir 14 straipsnių pakeitimo įstatymą.

Šių pakeitimų esmė:

1) Supaprastinamos dokumentų apskaitos (registravimo) procedūros – valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos ir įmonės veiklos dokumentus į apskaitą galės įtraukti ne tik dokumentų registruose, bet ir įstaigos naudojamų informacinių sistemų priemonėmis (registrų, valstybės informacinių sistemų, kitų informacinių sistemų priemonėmis, neapsiribojant vien tik dokumentų valdymo sistemomis).

2) Sudaromos teisinės galimybes valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir įmonėms, valstybės įgaliotiems asmenims, nevalstybinėms organizacijoms ir privatiems juridiniams asmenims popierinius veiklos dokumentus saugoti elektronine forma, nesaugant dokumento originalo (išskyrus nuolat saugomus dokumentus).

Taigi subjektams bus suteikta teisė nesaugoti tam tikrų dokumentų originalų, išsaugant dokumentus kita forma, nei jie buvo sukurti. Atitinkamą įstatymo įgyvendinamąjį teisės aktą Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba yra numačiusi patvirtinti iki šių metų pabaigos.

Popierinių dokumentų išsaugojimo elektronine forma tvarkos aprašo projektas prieinamas Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS, Nr. 19-9567).

2019 10 25 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt