penktadienis, liepos 3 d.
Palaitis: gyventojų surašymo rezultatai rodo - laikas el. balsavimui
tiesa.com

Gyventojų surašymo elektroniniu būdu rezultatai parodė, kad visuomenė aktyviai naudojasi šia forma dalyvaudama valstybei svarbioje veikloje, – teigia vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, vertindamas pirmojo gyventojų ir būstų surašymo etapą.

„Esu įsitikinęs, kad sudarius sąlygas piliečiams dalyvauti rinkimuose savo valią išreiškiant elektroninio balsavimo būdu, rinkėjų aktyvumas būtų gerokai didesnis nei šiuo metu, o patogumas – nepalyginamas. Juk elektroniniu būdu susirašė daugiau kaip 1 mln. šalies gyventojų, o tai – beveik pusė rinkimų teisę turinčių piliečių“, – teigia ministras.
 
Pasak R. Palaičio, balsavimas internetu gerokai padidintų balsuojančių žmonių skaičių, sudarydamas geresnes sąlygas savo valią pareikšti užsienyje gyvenantiems tautiečiams kas padėtų palaikyti ir glaudesnius jų ryšius su Tėvyne. Tokia galimybe taip pat pasinaudotų žmonės, kurie rinkimų dieną dėl įvairių aplinkybių negali ateiti į paskirtą balsavimo vietą. Elektroninis balsavimas patrauktų ir jaunų žmonių dėmesį sudomindamas juos savo modernia forma. Šis žingsnis taip pat paspartintų informacinių technologijų plėtrą šalyje, palengvintų ir padarytų efektyvesnį balsų skaičiavimą ir rinkimų ar referendumo rezultatų nustatymą.
„Liberalai visada pasisakė už tai, kad kuo greičiau šalyje būtų įteisintas e. balsavimas, tačiau tam reikalingi teisės aktų pakeitimo projektai vis užstringa Seime. Įstatymų, susijusių su e. balsavimo įteisinimu, naujausių pataisų paketas artimiausiomis dienomis bus perduotas Vyriausybei, o kitą mėnesį, pagal patvirtintą pavasario sesijos darbotvarkę, turėtų būti pateiktas ir Seimui. Jei Seimas pritartų pataisoms, rinkėjai turėtų galimybę balsuoti elektroniniu būdu jau ateinančiuose Seimo rinkimuose“, – teigia ministras R. Palaitis.

2011 03 18 13:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt