antradienis, rugpjūčio 11 d.
Palankumas LGBT asmenims Lietuvoje – vienas mažiausių Europoje
Alfa.lt

Visame pasaulyje pamažu keičiantis įstatymams ir kultūrinėms normoms dėl LGBT asmenų teisių, visuomenės palankumas šiems asmenimis kiekvienoje šalyje bei regione vis dar gerokai skiriasi. Europa irgi ne išimtis.

Remiantis JAV visuomenės tyrimų centro „Pew Research Center“ atlikta nuomonių apklausa, skirtis tarp Vakarų ir Rytų Europos požiūrio į LGBT asmenis yra radikali – tokiose šalyse kaip Prancūzija ir Vokietija palankumas homoseksualiems asmenims viršija 85 proc., o tokiose šalyse kaip Rusija ar Ukraina šis skaičius tesiekia 14 proc. Tarp pastarųjų valstybių atsidūrė ir Lietuva, kurioje tik 28 proc. gyventojų palankiai žiūri į LGBT asmenis. 

Made with Flourish

Daugelyje apklaustų valstybių buvo pastebėtas skirtingas požiūris į homoseksualumą priklausomai nuo asmens amžiaus, išsilavinimo, pajamų ir kai kuriais atvejais lyties – kartais požiūrių skirtumai buvo esminiai. Pastebėtas ir tam tikras nuomonės ryšys su religija – žmonės, labiau linkę sieti save su kokia nors religine grupe, yra mažiau tolerantiški homoseksualumo atžvilgiu.

Labai svarbi yra ir šalies politinė ideologija. Daugelyje politinės dešinės valstybių kiek mažiau yra palankūs LGBT asmenims nei kairiosioms.

Žmonių požiūris taip pat stipriai koreliavo su valstybės turtingumu – iš esmės turtingesnėse ir su geriau išvystyta ekonomika valstybėse palankumas homoseksualumui yra didesnis nei vargingesnėse valstybėse. Pavyzdžiui, Švedijoje, Nyderlanduose ir Vokietijoje BVP vienam gyventojui siekia daugiau nei 50 tūkst. dolerių, jų palankumas LGBT asmenims yra vienas aukščiausių iš visų tirtų 34 valstybių. Priešingoje pusėje yra Nigerija, Kenija ar Ukraina, kuriose BVP gyventojui yra mažesnis nei 10 tūkst. dolerių ir šiose šalyse vos 2 iš 10 žmonių sako, kad homoseksualumas turi būti priimtinas visuomenėje. 

2020 07 03 07:57
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt