ketvirtadienis, spalio 22 d.
Palydovus gaminanti lietuvių kompanija „NanoAvionics“ pasirašė sutartį dėl skrydžių „SpaceX“ raketomis
Alfa.lt

Vilniaus universitete susikūrusi mažuosius palydovus gaminanti kompanija „NanoAvionics“ kartu su skrydžius į kosmosą organizuojančia vokiečių kompanija „Exolaunch“ birželio 29 d. pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, integruosiantį lietuvių gaminamus CubeSAT tipo palydovus į „SpaceX“ kosmines misijas.

Portalo „SpaceNews“ duomenimis, pagal susitarimą „Exolaunch“ organizuojamuose skrydžiuose bus įtraukti ir į orbitą paleisti du 6 dalių CubeSAT palydovai. Planuojama, kad pirmasis „NanoAvionics“ sukurtas palydovas orbitą pasiekti turėtų jau šių metų gruodį – „SpaceX Falcon 9“ misijos metu. Antrasis palydovas pakilti turėtų jau 2021 m.

„Mes džiaugiamės bendradarbiaudami su „Exolaunch“ dėl šių artėjančių palydovų paleidimų, – teigė „NanoAvionics“ bendraįkūrėjas ir vadovas Vytenis Buzas. – Ši kompanija yra patyręs ir patikimas partneris, kuris kuo puikiausiai atitinka mūsų poreikius.“

Pirmuosius susitarimus siųsti klientų palydovus gruodį planuojamam skrydžiui „Exolaunch“ paskelbė dar balandžio mėnesį.

„Exolaunch“ turi daug tarptautinių klientų, kurie jau užsirašė į šią misiją, – rašoma vokiečių kompanijos pranešime spaudai. – Visai neseniai kompanija pratęsė sutartį su „SpaceX“ dėl papildomų pajėgumų skraidinti krovinius.“

Vilniaus universitete prasidėjusi „NanoAvionics“ šiuo metu turi įsisteigę savo padalinius Lietuvoje, Vilniuje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV, siekdama patenkinti vis didėjančią mažųjų palydovų paklausą.

„NanoAvionics“ šiuo metu yra pasirašiusi sutartį su aukštos kokybės vaizdo transliacijų paslaugas norinčia teikti britų kompanija „Sen“ ir yra įsipareigojusi sukurti 5 nanopalydovus. Lietuvių kompaniją taip pat nusamdė Norvegijos ir Nyderlandų tyrimų centrų konsorciumas sukurti du nanopalydovus kosmoso spektrų stebėsenai. 

2020 07 01 08:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt