šeštadienis, sausio 23 d.
Pandemija koreguoja pirkinių krepšelį: pirmą kartą atsidurs vienkartinės veido kaukės, pirštinės
Alfa.lt

Koronaviruso pandemija koreguoja vadinamąjį vartojimo arba statistinį krepšelį. Jame pirmą kartą atsidurs vienkartinės veido kaukės, pirštinės, respiratoriai, dezinfekcinis skystis, rašo portalas lrt.lt.

Pasak jo, Statistikos departamentas baigia sudaryti beveik tūkstančio perkamiausių prekių ir paslaugų sąrašą kitiems metams. Minėtų prekių įtraukti į statistinį krepšelį poreikio nebuvo nė karto per tris dešimtmečius.

„Dėl pandemijos įtraukėme jas į mūsų krepšelį ir nuo kitų metų fiksuosime jų kainas“, – sako Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja Virginija Jasionienė.

Šiemet kainos fiksuotos 952 pozicijų. Kitąmet, jau yra aišku, reikės fiksuoti 966 pozicijų. Tačiau statistinis krepšelis keičiasi ir be koronaviruso. 

„Tai atspindys to, kad Lietuvos pragyvenimo lygis auga. Žmonės gali pirkti tokias prekes ir paslaugas, kurių anksčiau tiesiog negalėjo“, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertas Vytautas Žukauskas. 

V. Jasionienė teigia, kad plečiasi ir rinka, ir žmonių vartojimas. Pasak jos, didžiąją dalį – apie 27 proc. – krepšelio sudaro maisto produktai, nealkoholiniai gėrimai. Kita didelė perkamiausių prekių grupė yra sveikatos priežiūros prekės.

2020 12 20 09:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt