šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Panevėžietis nuteistas už bandymą priversti merginą fiktyviai ištekėti Anglijoje
tiesa.com

Už pelnymosi iš prostitucijos ir turto prievartavimą – 5 metai nelaisvės. Tokią bausmę 24 metų panevėžiečiui Zigmui Tregubenkai skyrė teismas, konstatavęs, kad vyras organizavo vienos nepilnametės prostituciją ir iš jos pelnėsi, o kitą merginą vertė fiktyviai ištekėti Anglijoje, o šiai nesutikus – reikalavo „atlyginti nuostolius“ ir sumokėti 4 tūkst. Lt., skelbė Delfi.lt.

Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Z. Tregubenkai paskelbtą Panevėžio apygardos teismo nuosprendį, konstatuodamas, kad vyras pelnėsi iš nepilnametės prostitucijos – pirmosios instancijos teismas buvo nusprendęs, jog nuteistasis nežinojo, kad seksualines paslaugas teikusiai merginai buvo 17 metų.

Perkvalifikuoti kaltinimus ir sugriežtinti bausmę nuteistajam apeliacinės instancijos teismo prašė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Jis buvo įsitikinęs, kad Z. Tregubenka už grotų turėtų praleisti 6 metus ir 6 mėnesius, nors Panevėžio apygardos teismas vyrui buvo skyręs įkalinimą vos 4 metams.

Apeliacinį prokuratūros skundą išnagrinėjęs teismas atsisakė patenkinti prokuroro prašymą ir nuteisti kartu su Z. Tregubenka baudžiamojon atsakomybėn patrauktą jo draugę – byloje nėra nė vieno tiesioginio, neginčijamo ir neabejotino įrodymo, kad išteisintoji realiai atliko kokius nors aktyvius nusikalstamus veiksmus ar bet kokia kitokia forma prisidėjo prie jų kaip bendrininkė.

Bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad su viena mergina susipažinęs Z. Tregubenka nuo 2011 m. sausio 17-osios iki vasario 2-osios, neturėdamas teisėto pagrindo, panaudodamas psichinę prievartą prieš nukentėjusiąją, iš jos reikalavo perduoti 4 tūkst. Lt. Tiek vyras įvertino patirtus nuostolius, kai iš pradžių sutikusi Anglijoje fiktyviai sudaryti santuoką mergina savo poziciją pakeitė.

„Tau į dantis tuoj duosiu po liubomu“, „...dažniausiai tokie būna pašalinami. Reikėjo galvoti ką darai...“, „... mergyt, už tokius Lt atsiras daug kas norės ją (skolą – aut.past.) iš tavęs paimt. O gal nežinai kaip jos išmušamos? Tai sužinosi...“ – grasinančio pobūdžio SMS žinutes merginai siuntinėjo Z. Tregubenka.

Nustatyta, kad jis taip pat merginai grasino, jog ją perduoti kitiems asmenims ir taip privers verstis prostitucija. Nukentėjusioji pareigūnams pasakojo, kad už fiktyvią santuoką Z. Tregubenka jai žadėjo sumokėti 4 tūkst. Lt.

2012 01 30 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt