antradienis, liepos 5 d.
Panevėžio ligoninė sulaukė atpildo už kūdikį, dėl akušerės sprendimo likusį praktiškai vegetacinės būklės
Sekundė
Alfa.lt
Naujagimis

Respublikinė Panevėžio ligoninė sulaukė atpildo už kūdikį, dėl gimdymo traumos likusį praktiškai vegetacinės būklės.

Dabar jau trejų metų visiškai neįgaliam, nesėdinčiam, nematančiam, nekalbančiam, kamuojamam epilepsijos, maitinamam per zondą vaikeliui bei jo tėvams gydymo įstaiga privalės sumokėti 330 tūkst. eurų neturtinės žalos. Tokį sprendimą paskelbęs Panevėžio apygardos teismas konstatavo, jog akušerės ginekologės sprendimas užbaigti gimdymą cezario pjūviu buvo priimtas per vėlai. Anksčiau pakoregavus gimdymo eigą buvo galima išvengti visų arba dalies baisių pasekmių.

Sunkios negalios kamuojamam vaikeliui teismo sprendimu ligoninė turės išmokėti 200 tūkst. eurų, jo mamai Živilei – 80 tūkst. eurų, o tėčiui Egidijui Mačijauskui 50 tūkst. eurų. Negana to, gydymo įstaigai teks nuo vaikui ir jo tėveliams priteistų sumų mokėti 5 proc. palūkanas, kurios bus skaičiuojamos nuo ieškinio priėmimo teisme dienos, tai yra praėjusių metų kovo 17-osios, iki ji nukentėjusiai šeimai sumokės visus priteistus pinigus.

Taip pat ligoninei teks padengti mamos bylinėjimosi išlaidas ir valstybei sumokėti maždaug 4 tūkst. eurų žyminį mokestį. Vis dėlto tokia bausmė Panevėžio medikams už visam gyvenimui neįgaliu likusio vaikelio ir jo tėvų kančią dar nėra galutinė. Ir ligoninė, ir su ja bylinėtis ryžto suradusi šeima tokį teismo sprendimą dar turi teisę apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

2022 06 02 11:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt