penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Paryžiuje vyko knygos „Sibiro haiku“ pristatymas
tiesa.com
urm

Lapkričio 27 dieną Paryžiuje buvo surengtas į prancūzų kalbą išverstos knygos „Sibiro haiku“ pristatymas ir susitikimas su jos autorėmis – rašytoja Jurga Vile ir iliustratore Lina Itagaki, bei vertėja Marielle Vitureau.

Pasak Lietuvos Ambasadoriaus Prancūzijoje Nerijaus Aleksiejūno, grafinė novelė „Sibiro haiku“ – puikus pavyzdys, kaip plačiajai Prancūzijos visuomenei išradingai ir originaliai galime pristatyti savo istoriją, taip pat ir ypač sudėtingus, skausmingus jos momentus.

„Rašytoja Jurga Vilė ir dailininkė Lina Itagaki jautriai pasakoja mūsų istoriją, o populiarus Prancūzijoje komikso žanras padeda pasiekti kiekvieno – suaugusiojo ar vaiko – širdį“, – teigė ambasadorius, pažymėdamas, kad tremčių patirtis paženklino ne tik Lietuvos, bet ir daugelio tautų istoriją, o kai kuriose pasaulio dalyse priverstiniai perkėlimai ir šiandien yra realybė.

Susirinkusiems Paryžiaus literatūros mylėtojams knygos autorės pristatė didelio pasisekimo Lietuvoje ir už jos ribų sulaukusio leidinio gimimo istoriją, taip pat kalbėjo apie atminties temas, susijusias su sovietų trėmimus į Sibirą išgyvenusių žmonių autentiškomis patirtimis.

 

„Metų knygos rinkimuose 2018“ ši knyga pelnė metų knygos vaikams vardą, o 2019 metais ji buvo išleista ir prancūzų kalba. Prancūzijoje knyga yra nominuota 2020 metų prestižiniam Angoulême komiksų festivalio apdovanojimui.

2019 12 01 21:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt