antradienis, rugsėjo 29 d.
Pasaulio prekybos organizacija vertina Lietuvos indėlį į PPO stiprinimą
tiesa.com
urm

Rugpjūčio 30 dieną Ženevoje Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Donatas Tamulaitis įteikė skiriamuosius raštus generaliniam direktoriui Robertui Azevêdui.

Susitikimo ceremonijoje aptarti Lietuvos prioritetai ir Pasaulio prekybos organizacijos aktualijos. Lietuvos nuolatinis atstovas pabrėžė PPO reformos svarbą siekiant išlaikyti pasaulio prekybos sistemos stabilumą, akcentavo organizacijos būtinybę modernizuotis ir kurti naujas prekybos taisykles, kurios padėtų spręsti tokias problemas kaip tarptautinę prekybą iškraipančios pramoninės subsidijos ir vyriausybių įtaka ekonomikai.

Lietuvos diplomatas akcentavo, jog PPO turi padėti vystytis skaitmeninei prekybai, o naujosios informacinės ir finansų technologijos turi būti panaudojamos ieškant tolimesnių būdų tarptautinei prekybai palengvinti. R. Azevêdas pareiškė, kad vertina Lietuvos indėlį stiprinant PPO, remiant daugiašališkumą ir tarptautinės prekybos sistemą.

PPO generalinis direktorius sutiko, kad PPO ir tarptautinių prekybos taisyklių modernizavimas yra prioritetas bei atkreipė dėmesį į gerą pažangą elektroninės prekybos derybose. R. Azevêdas pabrėžė pasirengimą tęsti tolimesnį glaudų bendradarbiavimą su Lietuva.

Pasaulio prekybos organizacija įkurta 1995 metaus. Beveik visa tarptautinė prekyba vyksta pagal PPO susitarimų taisykles. Lietuva yra šios organizacijos narė nuo 2001 metų.

Lietuvos ekonomika yra stipriai priklausoma nuo tarptautinės prekybos. Lietuvos narystė PPO palengvina prekybinių ginčų sprendimą, padeda atverti eksporto rinkas Lietuvos įmonėms.

2019 09 01 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt