penktadienis, liepos 30 d.
Pasieniečiai šeštadienį sulaikė 39 nelegalius migrantus
BNS
Fotobankas

Pasieniečiai šeštadienį sulaikė 39 nelegalius migrantus, iki sekmadienio ryto sulaikyti dar aštuoni asmenys.

Kaip informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), dauguma sulaikytųjų – Irako piliečiai, tarp jų taip pat yra prisistatančių Gambijos, Gvinėjos ir Maroko piliečiais. Migrantų iš pastarųjų valstybių šiemet VSAT pareigūnai dar nebuvo sulaikę.

Šeštadienį ryte Varėnos rajone, Kaziukonių kaimo prieigose, sulaikyti du Gambijos piliečiais prisistatę asmenys, dar keturis sienos pažeidėjus be dokumentų, prisistačiusius Gvinėjos piliečiais, VSAT pareigūnai ryte sulaikė ties Šulų ir Paąžuolės kaimais.

Taip pat Varėnos rajone šeštadienį popiet sulaikyti ką tik sieną iš Baltarusijos kirtę du migrantai, prisistatę Maroko piliečiais.

Lazdijų rajono Volskų kaimo ribose šeštadienio rytą ir popietę pasieniečiai surengė tris sulaikymus. Du kartus įkliuvo po du migrantus. Visi keturi dokumentų neturėjo ir prisistatė Irako piliečiais. Trečio sulaikymo metu įkliuvo net 17 migrantų be dokumentų, irgi prisistačiusių Irako piliečiais.

Po vidudienio Lazdijų rajono Pertako kaimo prieigose sulaikyti trys Sirijos piliečiais prisistatę nelegalūs migrantai be dokumentų.

Anksčiau, šeštadienio naktį septyni neteisėti migrantai su Irako pilietybės dokumentais buvo sulaikyti ir ties Ignalinos rajono Smilginiškės kaimu.

Sekmadienis taip pat prasidėjo migrantų sulaikymais – ryte jau sulaikyti aštuoni asmenys. Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė keturis sieną su Baltarusija kirtusius Irako piliečiais prisistačiusius asmenis be dokumentų, dar keturi migrantai be dokumentų sulaikyti Švenčionių rajone, jie prisistatė Indijos piliečiais.

Dauguma sulaikytųjų pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. Visiems užsieniečiams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo jie yra izoliuoti.

VSAT duomenimis, į Lietuvą iš Baltarusijos šiemet jau bandė patekti per 550 migrantų, tai – septyniskart daugiau, nei 2020-aisiais. Dauguma jų – Irako piliečiai, taip pat nemaža dalis – Irano, Sirijos, Baltarusijos piliečių.

Lietuvos pareigūnai įtaria, kad išaugę nelegalios migracijos srautai yra Baltarusijos režimo organizuojama operacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 27 12:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt