trečiadienis, liepos 28 d.
Pasieniečiams teko gaudyti sprunkančius migrantus
BNS
VSAT
Nelegalųs migrantai

Praėjusią parą, pirminiais duomenimis, sulaikyti 57 neteisėti migrantai, kirtę Baltarusijos ir Lietuvos sieną, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Dalis jų bandė sprukti nuo pasieniečių, tačiau nesėkmingai.

Didžiausią – 37 – neteisėtų pažeidėjų grupę trečiadienį ties Šalčininkų rajono Maciučių kaimu sulaikė Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai. Tarp jų buvo 16 asmenų, prisistačiusių Rusijos piliečiais iš Čečėnijos ir Dagestano.

Pirminiais duomenimis, tai gali būti kelios šeimos, jose buvo aštuoni nepilnamečiai. Likusioji sulaikytos grupės dalis – vyrai.

Šioje grupėje taip pat buvo 17 Afganistano ir keturi Indijos piliečiai.

Iš visų sulaikytųjų dokumentus turėjo mažesnioji dalis.

Anot VSAT pranešimo, kai kurie afganistaniečiai ir indai sulaikymo metu elgėsi įžūliai, iškart nepakluso pasieniečių komandoms ir bandė sprukti. Juos pasieniečiai prisivijo ir sulaikė.

Du sprukę migrantai, kurie buvo sulaikyti paskutiniai, tamsoje bandė slėptis javų laukuose. Juos aptiko VSAT sraigtasparnio pilotai. Jie palaikė ryšį su antžeminėmis pasieniečių pajėgomis ir nukreipė jas į tuos taškus, kur slėpėsi abu migrantai.

Visiems sulaikytiems užsieniečiams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. 

Apie pasiprašiusiuosius prieglobsčio informuotas Migracijos departamentas.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija iki vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį sulaikyti 1795 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 22 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 m.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia – 854 – yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių. Taip pat sulaikyti 198 Kongo, 121 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 70 Irano, 66 Rusijos bei kitų šalių piliečiai. Dalies migrantų pilietybes pasieniečiai dar tikslina, nes daugelis jų neturi dokumentų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 07 15 15:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt