ketvirtadienis, sausio 20 d.
Pasienyje su Baltarusija per parą apgręžti septyni migrantai
BNS
VSAT

Nuo penktadienio vidurnakčio iki šeštadienio pasieniečiai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti septyniems migrantams, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių penktadienį nebuvo, pasieniečiai teigia, kad ginklų jiems naudoti neteko.

Anksčiau šią savaitę VSAT pareigūnai apgręžė nuo keturių iki 18 migrantų per parą.

Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybėje, sustabdė iš Lietuvos išvykstantį maršrutinį autobusą. Pasieniečiams patikrinus keleivių dokumentus nustatyta, kad septyni vyrai pateikė suklastotus. Pasieniečiai išsiaiškino, kad šie vyrai, kaip įtariama yra Irako piliečiai, prieglobsčio Latvijoje prašytojai, neteisėtai pasišalinę iš šalies.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiai uždaryti į areštinę.

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Nuo rugpjūčio pradžios Lietuvos pasieniečiai apgręžė daugiau nei 8 tūkst. migrantų, tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti pakartotinai sieną kirsti bandę tie patys žmonės.

Iki sausio vidurio Lietuvos pasienyje su Baltarusija paskelbta nepaprastoji padėtis. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Tuo metu Latvijoje jau trečią savaitę yra išaugęs bandymų kirsti sieną iš Baltarusijos skaičius. Penktadienį Latvijos pasieniečiai apgręžė 85 migrantus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 01 09:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt