ketvirtadienis, sausio 27 d.
Pasienyje su Baltarusija pradedami fizinio barjero įrengimo antrojo etapo darbai
BNS
BNS foto
Pasienis

Už fizinio barjero pasienyje su Baltarusija projekto įgyvendinimą atsakinga energetikos grupė „Epso-G“ pradėjo antrojo projekto etapo statybos darbus, antradienį pranešė Vyriausybė.

Antradienį pasienyje vykdomų darbų eigą „Epso-G“ grupės atstovai pristatė premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamai Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisijai.

Kaip teigiama Vyriausybės pranešime, du antrojo projekto etapo ruožus – maždaug 100 kilometrų ilgio pietinį ir maždaug 70 kilometrų ilgio šiaurinį – įrengs jungtinės veiklos pagrindu dirbsiančios bendrovės „Kauno tiltai“ ir „Alkesta“.

Maždaug 100 kilometrų ilgio pietrytiniame ruože koncertiną ir tvorą įrengs bendrovė „Brosta“, o rytiniame maždaug 100 kilometrų ilgio ruože koncertiną įrengs ir tvorą statys „Epso-G“ grupės bendrovė „Tetas“.

Šios keturios bendrovės gruodžio pradžioje pasirašė beveik 90 mln. eurų vertės sutartis su „Epso-G“. Darbus jos turėtų pabaigti iki kitų metų rugsėjo.

Vyriausybė taip pat praneša, jog artimiausiomis dienomis bus baigti koncertinos įrengimo darbai fizinio barjero pirmojo etapo ruožuose.

Kaip skelbiama Vyriausybės pranešime, svarbiausiuose pasienio su Baltarusija ruožuose šiuo metu jau nutiesta daugiau nei 140 kilometrų koncertinos. Į šį skaičių yra įtraukta pagal „Epso-G“ įgyvendinamą projektą nutiesta koncertina, taip pat ir anksčiau kariškių ir ugniagesių nutiestas užtvaras.

Skelbta preliminari viso fizinio barjero projekto vertė – apie 150 mln. eurų, dabar skaičiuojama, kad jis turėtų kainuoti apie 120 mln. eurų.

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai, daugiau nei 100 kilometrų siena eina upių ir ežerų krantais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 28 16:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt