šeštadienis, birželio 6 d.
Pasipylė grasinimai Lietuvos žurnalistams
tiesa.com

Notice: iconv(): Detected an illegal character in input string in /home/alfa/subdomains/tiesa/simplehtmldom/simple_html_dom.php on line 1044

Vienas didžiausių lietuviškų portalų Delfi.lt gavo grasinantį laišką su įtartinais milteliais. Laiškas adresuotas portalo vyriausiajai redaktorei Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei rašytas rusų kalba, kuriame buvo teigiama, kad „greitai bus kaip Paryžiuje“. Laiškas baigėsi šūkiu, kurį vartoja tiek taikūs, tiek radikalūs musulmonai: „Alach Akbar“.Išvertus į lietuvių kalbą tai reiškia“Alachas – didis“.

Šis šūkis neatsiejamas ir nuo kraštutinių pažiūrų musulmonų. „Alachas – didis“ skamba vykdant įvairaus masto teroro išpuolius ir rengiant žudynes.

Kad voke yra ne tik laiškas, bet dar yra ir miltelių buvo aišku jo neatplėšus, tačiau redaktorė vis dėlto nusprendė atidaryti voką. Jame buvo languoto sąsiuvinio lapas su tekstu ir maišelis su baltais milteliais. Ant voko buvo nurodytas siuntėjas: Daukanto 2, Vilnius (šiuo adresu įsikūrusi Lietuvos Respublikos Prezidentūra – aut. past.), .

D. Ulbinaitė – buvi prezidentės atstovė spaudai, kuri buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn už valstybės paslapties paviešinimą, tačiau šią savaitę teismas buvusią prezidentės Dalios Grybauskaitės komandos narę, išteisino. D. Ulbinaitė portalo Delfi.lt žurnalistams teigė, kad su šiuo laišku neturi nieko bendra. Ji pabrėžė, kad toks poelgis – smerktinas ir niekuo nepateisinamas.

Pranešta, kad kol redakcijoje dirbo pareigūnai iš pastato Vilniaus centre nebuvo išleistas nei vienas žmogus. Specialiosios tarnybos gana greitai priėmė sprendimą evakuoti redakciją. Žurnalistai į savo darbo vietą negalės patekti iki penktadienio ryto. Iki to laiko bus atlikti tyrimai – milteliai ištirti laboratorinėmis sąlygomis.

Sužinokite naujienas pirmi - sekite mus FACEBOOK

2015 01 15 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt