penktadienis, spalio 22 d.
Pasisakymas debatuose apie homoseksualus buvusiam kandidatui į Seimo narius kainuos 5 tūkst. eurų
BNS
YouTube
Pranciškus Valickas

Dėl neapykantos kurstymo buvusiam Lietuvos liaudies partijos kandidatui į Seimą Pranciškui Valickui skirta 5 tūkst. eurų bauda.

Vilniaus miesto apylinkės teismas jį pripažino kaltu dėl kurstymo prieš homoseksualius asmenis. Baudą nuteistasis įpareigotas sumokėti per dvejus metus.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl kandidato pasisakymų pernai vykusių Seimo rinkimų debatų, tiesiogiai transliuotų Lietuvos radijo ir televizijos bei portalo www.lrt.lt eteryje, metu.

Teismas konstatavo, kad kalbėdamas politinių debatų laidoje P. Valickas perėjo į homoseksualių žmonių įžeidinėjimą bei menkinimą.

Pranešime nurodoma, kad, „kandidatui į Seimo narius laidoje pasirinkus žeminančią, niekinančių leksiką, buvo viešai tyčiojamasi iš homoseksualių asmenų, jie buvo niekinami dėl seksualinės orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų“.

Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 04 14:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt