pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Pasiteiravus, kiek finansiškai G. Nausėda prisidėjo prie paramos Ukrainai, – prezidentūros viražai
Goda Košinskytė
Žygimantas Gedvila/BNS
Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė

Prezidentas Gitanas Nausėda dažnai akcentuoja būtinybę padėti Ukrainai, ne kartą apie tai užsiminė ir savo metinėje kalboje, tačiau panašu, kad pats prisidėti neskuba. Iškart po savo metinio pranešimo jo ekscelencija sulaukė visuomenininko Andriaus Tapino kirčio dėl kvestionuotinos tikrosios prezidento pagalbos. Kiek prezidentas iš tikrųjų prisidėjo prie pagalbos Ukrainai?

Alfa.lt pabandė susisiekti su prezidentūra ir išsiaiškinti, kiek pats G. Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė prisidėjo prie pagalbos karo niokojamai Ukrainai ir jos žmonėms. Vis dėlto vietoje tiesaus atsakymo prezidentūros atstovai pradėjo sukti uodegą.

Prezidentūros buvo teiraujamasi, ar prezidentas kartu su pirmąja ponia yra teikęs finansinę paramą nevyriausybinėms organizacijoms, kurios tiesiogiai dirba su pagalba Ukrainai. Buvo pasidomėta, ar jie prisidėjo ir kitais būdais: drabužiais, higienos priemonėmis, maistu ir panašiai. Taip pat klausta, ar G. Nausėda su D. Nausėdiene suteikė apgyvendinimą bent vienai Ukrainos karo pabėgėlių šeimai. Iš prezidentūros pateiktų atsakymų nepaaiškėjo, kad tokia pagalba iš tiesų buvo teikiama.

Prezidentas deda pastangas

„Dar iki prasidedant Rusijos agresijai, prezidentas Gitanas Nausėda itin aktyviai veikė tarptautiniu mastu, telkdamas svarbiausius užsienio partnerius dėl paramos Ukrainai.

Karui prasidėjus šalies vadovas dėjo ir iki šiol deda nuolatines pastangas, kad Ukrainai būtų kuo greičiau suteiktas Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statusas, kad jai būtų tiekiama visa reikiama pagalba, kad Rusijai bei jos talkininkei Baltarusijai būtų pritaikytos kuo platesnės ir griežtesnės sankcijos“, – komentavo prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

Prezidentūros komunikacijos atstovai paminėjo ir prezidento vizitą į Kyjivą, „kuriuo visam pasauliui buvo parodytas tvirtas ir vieningas šių valstybių palaikymas Ukrainai bei dar kartą priminta apie būtinybę kuo skubiau teikti jai visokeriopą paramą“.

Prezidentūra pasidžiaugė, kad G. Nausėdos ir „Lietuvos žmonių pastangas ne kartą viešai įvertino tiek Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis, tiek Ukrainos žmonės“.

Prezidentienė domisi ukrainiečių poreikiais

Prezidentūros teigimu, pirmoji ponia D. Nausėdienė „prasidėjus Rusijos agresijai Ukrainoje ėmėsi lyderystės telkiant pagalbą nuo karo nukentėjusiems žmonėms, ypač moterims ir vaikams.

„Ji nuolat lanko karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centrus ir jų apgyvendinimo / socializacijos vietas įvairiuose Lietuvos miestuose, domisi jų poreikiais ir socialinių paslaugų užtikrinimo kokybe.“

„Kartu su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska, Ukrainos ambasada Lietuvoje ir Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) D. Nausėdienė inicijavo Ukrainiečių centro Vilniuje – pirmosios tokios institucijos Europoje – steigimą.

Pirmoji ponia D. Nausėdienė taip pat bendradarbiauja su Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga (birutietėmis), kuri kviečia padėti nuo karo nukentėjusioms Ukrainos karių šeimoms, yra šios iniciatyvos globėja“, – apie prezidentienės darbus kalbėjo R. Jasiulionis.

Prezidentūros atstovai pabrėžė, kad „prezidentas kartu su pirmąja ponia prisideda ir prie kitų Ukrainą bei jos žmones remiančių iniciatyvų“.

Vis dėlto nebuvo patikslinta, prie kokių iniciatyvų ir kaip jie prisideda.

2022 06 27 15:48
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt