šeštadienis, spalio 31 d.
Pasižymėjusio nusikaltėlio kelnaitėse – netikėtas radinys
tiesa.com
facebook nuotrauka

Vilniaus apygardos teisme šiuo metu nagrinėjama vadinamoji „Pravieniškių mafijos“ byla parodė, kad žinomiausiuose Lietuvoje pataisos namuose prekyba narkotikais buvo itin paplitęs ir gerai sustyguotas verslas. Nors organizuotos gaujos, veikusios Pravieniškėse, nusikaltimai išaiškinti ir sustabdyti, narkotikų vartojimas šiuose pataisos namuose vis dar nesutramdomas.

Kauno apylinkės teismui priklausantys Kaišiadorių ir Jonavos rūmai vieną po kitos nagrinėja bylas, iškeltas Pravieniškėse kalintiems asmenims dėl disponavimo narkotikais.

Pastarosios, rodos, gaminamos konvejeriu, mat nuteistieji nuolatos įkliūna su draudžiamomis medžiagomis. Vieni kaliniai narkotikus slepia kamerose ar specialiai pataisos namuose įrengtose slaptavietėse, kiti stengiasi draudžiamus daiktus laikyti arčiau kūno.

Neseniai Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai už disponavimą narkotinėmis medžiagomis nuteisė Pravieniškėse kalintį Aurimą Bartkevičių, narkotikus laikiusį itin asmeniškoje vietoje – patikros metu paaiškėjo, kad vyras du paketėlius su narkotikais nešiojosi apatinėse kelnaitėse.

Nors iki šiol nebuvo pakliuvęs į žiniasklaidos akiratį, A. Bartkevičius yra pasižymėjęs nusikaltėlis – nuo 2014 m. Pasvalio ir Panevėžio teismuose vyras buvo teistas šešis kartus už daugybę nusikaltimų: plėšimus, vagystes, sunkų sužalojimą ir lengvesnius sveikatos sutrikdymus, pasipriešinimą policijai ir svetimo turto sunaikinimą.

Įdomu tai, kad keturis nuosprendžius A. Bartkevičius 2015 m. išgirdo vos per vieną mėnesį. Pravieniškių pareigūnams kalinys įkliuvo 2018 m. liepos 5 d. Liūdnai pagarsėjusiame antrajame sektoriuje kalėjęs A. Bartkevičius tądien pasivaikščiojimo kiemelyje buvo sustabdytas pareigūno, tačiau, pabūgęs, kad gali būti sučiuptas su narkotikais, nepakluso ir ėmė bėgti.

Tačiau toli pataisos namuose nenubėgsi – sučiuptas kalinys buvo pristatytas į laikino sulaikymo kamerą, kur buvo atlikta visuminė krata. Pastarosios metu iš vyro kelnaičių ir iškrito du paketėliai, kuriuose būta sintetinių kanabinoidų.

Teisme A. Bartkevičius pripažino, kad buvo įsigijęs narkotikų asmeniniam vartojimui, tačiau pardavėjo neatskleidė, galimai bijodamas nemalonumų, kurie po to lauktų pataisos namuose. Už ankstesnius nusikaltimus pusdevintų metų laisvės atėmimo sulaukęs kalinys už disponavimą narkotikais sulaukė dar 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmės.

Dalį bausmės jau atlikęs A. Bartkevičius į laisvę turėtų išeiti po šešerių metų.

2019 03 20 14:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt