sekmadienis, kovo 7 d.
Pateikė prognozę, kiek dar susirgs ir mirs žmonių Lietuvoje nuo COVID-19
Alfa.lt

Toliau tolygiai mažėjant naujų užsikrėtimų koronavirusu, 200 paros atvejų riba gali būti pasiekta vasario antrojoje pusėje, rodo Vyriausybėje pristatyta COVID-19 situacijos prognozė.

Prognozes Ministrų kabinetui pirmadienį pristatęs Vyriausybės Projektų valdymo grupės projektų vadovas Aistis Šimaitis teigė, kad pastaruoju metu naujų užsikrėtimo atvejų kas savaitę mažėja po 25-30 procentų. Tad išliekant tokiam tempui, pagal optimistinį scenarijų, jau anksčiau įvardinta ne daugiau nei 200 atvejų per parą siekiamybė būtų užtikrinta vasarį.

„Kažkur vasario antrojoje pusėje mes turėtumėme pasiekti maždaug 200 atvejų per dieną ribą, vidurkį. Tai yra tai, ką mes turėjome spalio mėnesį, pačioje bangos pradžioje. Bet atkreipsiu dėmesį, kad jei mes sumažiname kritimo greitį nuo 25 proc. iki 10 proc., tada tie 200 atvejų nusikelia į gegužės mėnesį“, – sakė jis.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu sergamumas COVID-19 Lietuvoje yra „eksponentinio kritimo fazėje“.

„Bet tai nereiškia, kad pasiekėme tuos skaičius, kur situacija kontroliuojama (...). Kelios savaitės gali sutaupyti kelis mėnesius, dar gali sutaupyti ir mirčių“, – sakė ekspertas.

Pasak jo, išlaikius 25 proc. kritimo pagreitį per savaitę, iki gegužės mirtų apie 600 žmonių, pagreičiui sumažėjus iki 10 proc., anot prognozių, mirčių skaičius per tą patį laiką siektų beveik 1,3 tūkstančio.

A. Šimaičio teigimu, vidutinis paros atvejų skaičius nuo piko nukrito nuo beveik 3 tūkst. iki tūkstančio, teigiamų tyrimų skaičius sumažėjo maždaug per pusę.

Tačiau ligoninėse pastarąsias 10-12 dienų, pasak A. Šimaičio, vis dar yra apie 1,9 tūkst. žmonių, t.y. dešimt kartų daugiau, nei buvo kovą, kasdien miršta po beveik 40 žmonių.

„Jei esame pusiaukelėje pagal atvejus ir teigiamus tyrimus, su ligoninėmis dar ten nesame, taip pat dar ten nesame su mirtimis“, – pripažino Vyriausybės ekspertas.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė tvirtino, kad dinamika džiugina, tačiau vis dar kyla „klausimas, kaip nesusigadinti situacijos“.

Persirgo pusė milijono

Kiek anksčiau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad galima prognozuoti, jog koronavirusu (COVID-19) šalyje besimptome ar lengva forma yra persirgę apie pusę milijono žmonių.

„Galima būtų suprognozuoti, kad gali būti apie pusę milijono persirgusių, dabar (oficialiai) turime apie 168 tūkstančius“, – pirmadienį susitikime su opozicine socialdemokratų frakcija sakė ministras.

Pasak jo, šiuo metu prieš skiepijant nuo COVID-19 atliekamas tyrimas, ar žmogus neturi antikūnų, ir apie penktadalis žmonių jau turi imunitetą COVID-19.

„Antikūnus jau dabar žiūrime, nėra vakcinuojama nepatikrinus. Tai, ką mes paskutinį mėnesį matome, maždaug apie 20 proc. žmonų, kurie būna sąraše užsirašę vakcinuotis, paaiškėja, kad turi antikūnus ir nevakcinuojami“, – sakė A. Dulkys.

2021 01 18 20:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt