šeštadienis, balandžio 10 d.
Patikslino: testai privalomi ir atvykstantiems, ir turistams
BNS

Visi keliautojai bei turistai privalės nuo kovo 10-osios pateikti neigiamą koronaviruso testą, nusprendė Vyriausybė. Tai turės užtikrinti ne tik vežėjai, bet ir kelionių organizatoriai.

Ministrų kabinetas penktadienį patikslino trečiadienį priimtą sprendimą, kuriuo tokia prievolė buvo numatyta tik vežėjams.

„Šis pakeitimas užtikrintų didesnę grįžtančiųjų ir atvykstančiųjų keleivių patikrą, kad visi keleiviai turėtų atlikti tyrimą ir tai atitinkamai padėtų geriau organizuoti darbą ir oro uostuose, ir kitur“, – posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Taigi, mūsų nutarime tiesiog šalia vežėjų atsiranda kelionių organizatoriai ir turizmo paslaugų teikėjai, o šalia, kur reglamentuojame „keleiviai“, yra papildoma „turistai“, – pridūrė jis.

Premjerė Ingrida Šimonytė atkreipė dėmesį, kad trečiadienį jau numatyta pareiga taip pat ir užsakomaisiais reisais grįžtantiems žmonėms turėti testus.

„Ir čia daugiau klausimas apie tai, kieno pareiga užtikrinti, ar vežėjo, ar tokių kelionių atveju kelionių organizatoriaus“, – kalbėjo premjerė.

Vyriausybė trečiadienį nutarė, kad visi į Lietuvą grįžtantieji ar atvykstantieji privalo turėti ne seniau nei prieš tris paras atliktą neigiamą testą. Ši tvarka įsigalios nuo kovo 10 d.

Kaip trečiadienį sakė A. Dulkys, tai būtina atsižvelgiant į naujas koronaviruso atmainas ir tai, kad ne visi žmonės Lietuvoje užsiregistravę į tyrimą atvyksta jo pasidaryti.

Išimtys taikomos ekipažų ir įgulų nariams, tranzitu per Lietuvą vykstantiems, jaunuoliams iki 16 metų, taip pat paskiepytiems ar koronavirusine infekcija persirgusiems žmonėms. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 05 15:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt