sekmadienis, vasario 28 d.
Paukščių kontrabandininkai sparnuočius gabeno kojinėse ir arbatos pakelyje
tiesa.com
muitinės pareigūnų nuotrauka

Trys balandžiai ir dvi pušinės sniegenos vakar naktį sulaikytos Lavoriškių kelio poste.

Muitininkai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais tikrino vidurnaktį iš Baltarusijos atvykusį automobilį „VW“.

Paaiškėjo, kad juo važiavę du vyriškiai po viršutiniais rūbais buvo prisikimšę gyvų paukščių. Vienas po drabužiais vežėsi tris tampriai į kojines sukimštus balandžius, o kitas – dvi pušines sniegenas, kurios abi buvo sugrūstos į arbatos pakelį.

Jokių gabenant gyvus gyvūnus reikalingų dokumentų vyrai, žinoma neturėjo. Nėra aišku, paukščiai sveiki, ar ligoti, kokio jie amžiaus ir kur užauginti. Šiuo metu visi sparnuočiai saugomi ir maitinami Lavoriškėse esančiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos poste.

Paukščių kontrabandininkams skirtos administracinės baudos. Lietuvos muitinė primena, kad vadovaujantis bendru Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Muitinės departamento įsakymu (2014 m. gruodžio 30 d. Nr. B1-1144/1B969) nekomerciniais tikslais paukščius iš teritorijų ir trečiųjų šalių galima įvežti į Europos Sąjungą per šiuos Lietuvos Respublikos pasienio veterinarijos postus: Medininkų pasienio veterinarijos postą, Vilniaus oro uosto pasienio veterinarijos postą, Kybartų kelio pasienio veterinarijos postą. Visi įvežami gyvūnai turi turėti reikalingus dokumentus.

2020 01 23 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt