pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Pavasaris žiemą į pabaigą
tiesa.com

Lietuvoje – neįprastai šilta žiema turėtų baigtis jau kitą savaitę. Prognozuojama, kad jau kitą savaitę šalį nuklos storas sniego sluoksnis. Temperatūra pradės kristi ateinantį sekmadienį. Taigi pavasaris sausį jau į pabaigą.

 Šiam metų laikui nebūdingi tokie šilti orai, kokie Lietuvoje laikėsi visą gruodį ir sausio pradžioje. Termometro stulpeliai naktį retai nukrisdavo žemiau nulio, o dieną pakildavo iki 6 laipsnių šilumos. Pietiniuose rajonuose kai kur siekdavo ir septynis laipsnius. Tai ankstyvo pavasario orai.

Gamta netruko sureaguoti į tokius orus: žiedus pradėjo skleisti žibuoklės, kurių miškuose surasti tikrai nesunku. Taip pat dygsta grybai, kai kur sprogsta medžių pumpurai. Žmonės sako, kad tokio sausio jie nepamena ir pergyvena, kad neįprastai šilti orai, o vėliau greitai užklupę šalčiai pražudys pavasario ir vasaros gėrybes ir šių metų derlių.

„Tiesa“ jau rašė, kad arktiniai šalčiai spaudžia JAV net ir tose valstijose, kuriose šaltos žiemos nebuvo kelis dešimtmečius. Termometro stulpeliai kai kur nukrito žemiau 45. Dabar žiniasklaida pranešė, kad iš Valstijų šalčiai traukiasi ir slenkasi link Lietuvos.

2014 01 09 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt