pirmadienis, spalio 25 d.
Paveldosaugininkai spręs dėl P. Cvirkos paminklo ir aikštės likimo Vilniuje
BNS
Fotobankas
P. Cvirkos paminklas Vilniuje

Paveldosaugininkai antradienį planuoja priimti sprendimą dėl Petro Cvirkos aikštės sostinėje vertingųjų savybių bei šio sovietmečio rašytojo paminklo likimo.

Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras BNS praėjusią savaitę sakė, kad neseniai suburta nepriklausomų ekspertų vertinimo taryba svarstys kultūros ministro Simono Kairio bei Vilniaus miesto savivaldybės prašymus.

Jie prašo išbraukti rašytojo paminklą iš Kultūros vertybių registro. Sostinės meras Remigijus Šimašius pageidautų į registrą įtraukti patį P. Cvirkos skverą, kaip „charakteringą neoklasicizmo stilistikos pavyzdį“.

„Rugpjūčio 24 dieną vyks Vertinimo tarybos posėdis, kuriame bus kalbama apie viso parko vertingųjų savybių nustatymą ir Cvirkos paminklo statuso pakeitimą ir nuėmimą“, – BNS teigė V. Bezaras.

Anot jo, ekspertai antradienį turėtų priimti galutinį sprendimą. Naujai suburtai tarybai vadovauja istorikas ir muziejininkas Ramūnas Kondratas.

P. Cvirkos paminklo nuėmimo šalininkai remiasi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro 2019-ųjų išaiškinimu, kad rašytojas ir politinis veikėjas P. Cvirka savo politinėje-visuomeninėje veikloje aktyviai kolaboravo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis, o jo kolaboravimas sukėlė didelių ir žalingų pasekmių Lietuvos valstybės bei jos piliečių likimui.

Norintieji išsaugoti paminklą skvere teigia, kad siekis beatodairiškai naikinti sovietinį paveldą niekuo nesiskirtų nuo sovietinės cenzūros, o P. Cvirkos literatūrinis talentas turi būti įvertintas ir atskirtas nuo politinės veiklos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 24 10:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt