penktadienis, liepos 10 d.
Pavojinga infekcija vėl sėja paniką
tiesa.com

Šią savaitę Vilniaus Visuomenės sveikatos centras gavo informacijos, kad vienoje Vilniaus mokyklų meningokokine infekcija susirgo pradinukas. Vaikas atsidūrė reanimacijoje. Kaip rašė portalas „Delfi“, vaiko būklė stabili ir ji gerėja, tačiau kurį laiką jis buvo gydomas reanimacijoje.

 Į žiniasklaidą kreipėsi pasipiktinę tėvai, nes jie iš mokyklos negavo informacijos apie tai, kad tokios ligos atvejis užfiksuotas, nors tai kelia grėsmę ir kitų moksleivių gyvybei. Tiesa, Visuomenės sveikatos centro specialistai teigė, kad realaus pavojaus kitiems mokiniams greičiausiai nebuvo, todėl mokykla elgėsi savo nuožiūra. Apie tai, kad kiti mokiniai užsikrėtė ir susirgo patvirtintos informacijos nėra.

Per pirmąjį šių metų mėnesį meningokokine infekcija Vilniuje susirgo 3 žmonės, pranešė lrytas.lt. Du iš jų vaikai. Praėjusiais metais buvo užfiksuoti 34 šios ligos atvejai, o mirė net septyni žmonės, iš jų septyni – trys vaikai ir keturi suaugusieji. Mirtingumas praėjusiais metais buvo gana didelis. 2012 metais susirgo 41 vilnietis, iš jų 3 mirė.

Medikų teigimu, pavojingiausia šios ligos žaibinė forma, kai paciento būklė iki kritinės pablogėja vos per kelias valandas. Tačiau atidžiai stebint ligonį, kuris susirgimo pradžioje skundžiasi stipraus viruso sukeliamais simptomais: sloguojama, skauda gerklę, pakyla temperatūra. Atsiradus kitiems ligos požymiams – stipriam galvos skausmui, pykinimui, vėmimui, odos bėrimams, sprando raumenų sustingimui –būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Meningokoko bakterija į mūsų organizmą patenka per artimą sąlytį su sergančiuoju oro lašeliniu būdu.

2014 01 30 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt