ketvirtadienis, gruodžio 2 d.
Pavojingas atmainas svarbu sustabdyti, NVSC tai atlieka tinkamai – A. Dulkys
BNS
SAM
Koronaviruso trimas

Lietuvoje nustačius nerimą keliančią iš Indijos kilusią Delta koronaviuso atmainą, svarbu stabdyti jų plitimą, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Dėl Delta atmainos kaip tik ir ES Sveikatos ministrų susitikime buvo kalba ir jau kai kuriose šalyse, pas mūsų kaimynus latvius, estus, jau yra ne po vieną. Dabar svarbiausia užkardyti ir daryti prevencines priemones, kad jos nesklistų“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Jis sakė šiuo metu esantis patenkintas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbu.

„Tai, kaip šiomis dienomis dirba mūsų NVSC mane tenkina, tai yra teisingi veiksmai, yra pilnai identifikuota visa seka žmonių, yra imtasi priemonių, imtasi priemonių, kas bus daroma su ta organizacija, į kurią atvyko tas žmogus. Jeigu mes kiekvienu atveju sugebėję identifikuoti ir atitinkamai visas prevencines priemones padarysime, tada būsime tikrai pakankankamai saugūs“, – kalbėjo A. Dulkys.

Vis dėlto jis įspėjo, kad virusas visiškai neatsitrauks, todėl svarbu apsisaugot nuo atmainų pasiskiepijant.

Delta atmaina nustatyta į Lietuvą iš Uzbekistano atvykusiam žmogui, atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje.

Įvertinus kitose šalyse stebimą situaciją, susijusią su Delta atmainos plitimu, NVSC nusprendė imtis papildomų saugumo priemonių – dėl COVID-19 ligos bus tiriami įmonės, į kurią dirbti ir atvyko asmuo, darbuotojai, nors epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad jie neturėjo kontakto su užsikrėtusiu asmeniu.

Taip pat šiuo metu nustatinėjami lėktuve greta asmens sėdėję žmones, kuriems bus rekomenduoti atlikti testą COVID-19 ligai nustatyti.

NVSC duomenimis, žmogus, kuriam patvirtinta Delta atmaina, į Vilnių lėktuvu atvyko gegužės 31 dieną ir iškart keliavo į Klaipėdą, kur izoliavosi.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Delta atmainą, kuri pirmą kartą spalio mėnesį aptikta Indijoje, yra priskyrusi prie susirūpinimą keliančių atmainų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 18 14:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt