ketvirtadienis, kovo 4 d.
Pavojingo nusikaltėlio seksualiai išniekintai moteriai – akibrokštas teismo salėje
Dominykas Griežė

1965 m. gimęs Rišardas Virginijus Kazlauskas už grotų praleido beveik 40 metų. Rodos, kad laisvėje šis nusikaltėlis gyventi nei moka, nei nori – net tuomet, kai buvo sulaikytas ir teisiamas už apiplėšimą ir išžaginimą, vyras sugebėjo užsidirbti dar vieną bylą, kai teismo salėje grasino nužudyti tą pačią moterį, dėl kurios išžaginimo buvo teisiamas.

Mažiausiai devynis kartus už plėšimus, vagystes ir seksualinius nusikaltimus teistas R. V. Kazlauskas didžiąją gyvenimo dalį praleido už grotų, o paleistas į laisvę sugrįždavo į šalia Elektrėnų esančio Pastrėvio apylinkes. Čia recidyvistas kelias savaites vagiliaudavo ar plėšdavo, tuomet vėl keliaudavo už grotų.

2019 m. birželio pradžioje, kai eilinį kartą buvo paleistas į laisvę iš pataisos namų, R. V. Kazlauskas pateko į policijos, visuomenės ir žiniasklaidos akiratį dėl naujų nusikaltimų. Nusikaltėlis įsibrovė į pagyvenusios moters namus, užrakino duris, pargriovė auką, sudavė bent 10 smūgių rankomis ir kojomis, smaugė ją ir, išsitraukęs peilį, ėmė reikalauti pinigų. Namų šeimininkė pinigų neturėjo, todėl įpykęs plėšikas ją išžagino, paėmė piniginę ir, išėmęs 26 eurus, išėjo iš namų.

Žiaurų smurtą patyrusi moteris kreipėsi į policiją, o pareigūnai paskelbė R. V. Kazlausko paiešką – įtarta, kad taip sunkiai nusikalsti galėjo ką tik į laisvę paleistas nusikaltėlis. Vyras buvo gan greitai surastas.

Teisme – nusikaltėlio šou

Operatyviai sulaikytas R. V. Kazlauskas buvo ir gan greitai nuteistas – vos per kelis mėnesius. Tačiau recidyvistas buvo toks sugedęs, kad net Trakuose nagrinėtos baudžiamosios bylos metu sugebėjo užsidirbti dar vieną bylą – už grasinimą susidoroti.

2019 m. rugsėjį R. V. Kazlauskas teisme susitiko su moterimi, kurią prieš tai buvo seksualiai išniekinęs. Moteriai teko sunki užduotis – teisme prabilti apie patirtą seksualinę prievartą, detaliai nupasakoti, ką nusikaltėlis su ja darė. Tačiau labiausiai šioje situacijoje emocijos sukilo R. V. Kazlauskui – suimtas vyras teismo salėje ėmė siautėti ir grasinti nukentėjusiajai, kad su ja susidoros.

,,Aš tau galvą nurėšiu, nuo...a, ku..a tu. Melskis, ku..a, kad dagyventum“, – taip teismo salėje moteriai rėkė teisiamasis. Dėl tvarkos pažeidimų R. V. Kazlauskas buvo išvestas iš teismo salės, tačiau ir tuomet rėkavo, kad moteris turėtų melstis, kad tik jis daugiau neišeitų į laisvę.

Laisvėje – žvėris, nuteisus – avinėlis

Tokie grasinimai R. V. Kazlauskui menkai tepadėjo – praėjusį spalį Trakuose nusikaltėlis buvo nuteistas 1 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausme. O kadangi jau anksčiau buvo nuteistas už tos pačios moters apiplėšimą ir išžaginimą, iš viso R. V. Kazlauskui buvo skirta 14 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Tačiau pastarasis nuosprendis įsigaliojo tik šiomis dienomis, kadangi ne ko kito, o paties R. V. Kazlausko buvo apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Pavojingas nusikaltėlis prašė jį išteisinti ir teigė, kad nėra jokių įrodymų, kad jis grasino būtent tai moteriai, kurią anksčiau buvo išžaginęs. R. V. Kazlauskas turėjo ir dar vieną argumentą – jam jau 55-eri, paskirta ilga laisvės atėmimo bausmė, todėl gali būti ir taip, kad jis savo gyvenimą baigs pataisos namuose ir niekada neišeis į laisvę. Taigi pavojaus nukentėjusiajai jis esą ir taip nekelia.

Įdomu tai, kad šis skundas – ne pirmasis, kurį, sulaukęs nuosprendžio, pateikė R. V. Kazlauskas; nusikaltėlis ir tuomet, kai buvo nuteistas už apiplėšimą ir išžaginimą, prašė teisėjų malonės, tikindamas, kad mintis apiplėšti auką kilo spontaniškai, mat jam verkiant reikėjo pinigų narkotikams, o minčių apie išžaginimą jam net nekilo – jis pasiūlęs pasimylėti, o šeimininkė sutikusi, dar pasakiusi, jog seniai beturėjusi lytinių santykių.

R. V. Kazlauskas taip pat tikino, kad nemušė moters taip stipriai, kaip teigiama, – esą ši ir pati pažymėjusi, kad jis esąs silpnas. Plėšikas taip pat teigė, kad nepagrįstai kaltinamas apiplėšimu – jis neva tik po lytinio akto slapčia paėmė pinigus iš piniginės, todėl turėtų būti nuteistas už vagystę.

Galiausiai nuteistasis kėlė klausimą, kodėl jam buvo atsisakyta skirti psichiatrinę ekspertizę, nors vaikystėje jis 6–7 kartus buvo gydytas dėl psichikos problemų.

Tačiau nei tąkart, nei šįkart R. V. Kazlauskas jokios teisėjų malonės nesulaukė. Anot šiomis dienomis nusikaltėlio skundą atmetusios teisėjų kolegijos, nėra jokių garantijų, kad net po keliolikos metų į laisvę išėjęs R. V. Kazlauskas negalės įvykdyti savo grasinimų (tuo labiau kad vyras visuomet sugrįždavo į tas pačias vietas, kuriose gyveno seksualinę prievartą patyrusi moteris), be to, akivaizdu, kad grasinimai buvo skirti būtent nukentėjusiajai.

Ne paskutinėje vietoje atmetant R. V. Kazlausko skundą buvo ir biografinė aplinkybė, kad daugybę kartų teistas ir jau didelę dalį gyvenimo nugyvenęs vyras, išėjęs į laisvę, vis tiek darydavo naujus nusikaltimus ir net nesiruošė gyventi sąžiningai.

2021 01 19 09:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt