sekmadienis, kovo 7 d.
Pavydo kaina: vilnietis verslininkas nuteistas už buvusios žmonos sekimą
Alfa.lt

Vilniuje gyvenantis vienos bendrovės vadovas negalėjo lengva širdimi paleisti buvusios sutuoktinės – moters automobilyje vyras įtaisė sekimo įrangą, kuri rodydavo automobilio buvimo vietą ir laiką, leisdavo žinoti, kur lankosi buvusi žmona. Tačiau verslininkas kvailai išsidavė, o vėliau buvo nuteistas už neteisėtą informacijos apie privatų gyvenimą rinkimą.

Baudžiamąją bylą verslininko T. S. atžvilgiu išnagrinėjo Vilniaus miesto apylinkės teismas. Teisėjas Ovidijus Ramanauskas nuteistajam skyrė 2,5 tūkst. eurų baudą, tačiau vyro situaciją gerokai sunkina tai, kad praėjusį spalį jis buvo nuteistas trejų metų laisvės atėmimo bausme už didelio masto sukčiavimą ir dokumentų klastojimą. Pastarasis nuosprendis neįsiteisėjęs, tačiau dėl kelių paeiliui sekusių teistumų T. S. gali tekti atlikti realią laisvės atėmimo bausmę.

Baudžiamosios bylos duomenimis, vyras iki 2020 m. rugsėjo 25 d., įsigijo GPS sekimo įrenginį „SinoTrack GPS Tracker ST-903“ ir slapta paliko jį buvusios žmonos automobilyje Audi Q7. Duomenis T. S. neteisėtai rinko tik kelias paras, nes vėliau telefoninio pokalbio metu davė buvusiai sutuoktinei suprasti, kad žino, kur ji lankosi ir su kuo bendrauja.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas verslininkas ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad su buvusia žmona yra išsiskyręs, tačiau iki šiol palaiko šiokius tokius santykius, kartais kartu gyvena, o praėjusį rudenį vedamas pavydo ėmė buvusią žmoną sekti. T. S. teigė, kad sekimo įrenginį už 60 eurų įsigijo iš internete rasto pardavėjo, kuris jam paaiškino ir naudojimosi instrukcijas. Verslininkas pripažino, kad vėliau šį sekimo prietaisą paslėpė nukentėjusiosios automobilio keleivio durelių daiktadėžėje, o duomenis apie buvimo vietą gaudavo į savo išmanųjį telefoną.

Vilnietis pripažino, kad vos po paros išsidavė buvusiai gyvenimo draugei, kad žino, kur ši lankosi, o vėliau ir nurodė, kur paslėpė sekimo prietaisą. Nuteistasis pabrėžė, kad moterį sekė vedinas pavydo, tačiau vėliau su ja susitaikė.

Tuo tarpu sekta moteris nurodė visai kitokias aplinkybes. Anot liudytojos, su T. S. ji išsiskyrusi jau beveik ketverius metus ir nepalaiko gerų santykių, nes buvęs sutuoktinis turi bėdų su alkoholiu ir narkotinėmis medžiagomis.

Pasak moters, 2018 metais T. S. atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo ją nužudyti, tačiau vėliau buvusi šeima susitaikė, vyrui įsipareigojus su buvusia žmona nebendrauti be išankstinio susitarimo, tuo labiau – esant neblaiviam. Anot liudininkės, su blaiviu vyru ji sutardavusi gerai, tačiau išgėręs ar ko nors pavartojęs buvęs sutuoktinis pasidarydavo agresyvus ir pavydus, rašydavo pavydžias žinutes, grasindavo atimti vaiką.

Moteris pripažino ilgai įtarusi, kad T. S. ją pastoviai persekioja ir galimai seka. Tačiau sunerimo tik tada, kai buvęs vyras jai parašė žinutę su klausimu, ką ji veikė konkrečiame kaime tam tikru metu. Liudininkė teigė, kad tuo metu išties lankėsi nurodytoje vietoje, tačiau į klausimą atsakė šypsena, bet sulaukė dar nemalonesnės žinutės. „Juokis, juokis, aš viską žinau“, – rašė nuteistasis, kartu atsiųsdamas koordinates ir laiką, kur buvo moteris.

Supratusi, kad buvęs vyras išties ją seka, liudininkė kreipėsi į autoservisą, tačiau pastarojo darbuotojai sekimo įtaiso nerado. Vėliau moteris pati apieškojo automobilį ir, jo viduje radusi sekimo prietaisą, kreipėsi į policiją.

Ekspertizės metu paaiškėjo, kad įrenginys turėjo GPS siųstuvą, tačiau nebuvo pasiklausymo aparato, kuris leistų klausytis svetimų pokalbių.

2021 02 06 17:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt