pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Pensininkų laikas dar neatėjo
tiesa.com

Kitų metų Lietuvos biudžetas priimtas. Jis, kaip ir reikėjo tikėtis, deficitinis. Jame nenumatytas pensijų grąžinimas. Senatvės pensijos žmonėms buvo sumažintos 2010-2011 metais prasidėjus krizei. Konstitucinis teismas priėmė sprendimą, kad valdžia privalo jas grąžinti, tačiau tam, atrodo, dar neatėjo laikas.

 Valdantieji socialdemokratai anksčiau yra žadėję, kad sukurs kompensavimo mechanizmą, bet kol kas jo nepateikė ir į biudžetą neįtraukė, taip pat atmetė ir konservatoriaus Jurgio Razmos pateiktą pasiūlymą.

Premjeras Algirdas Butkevičius kalbėdamas apie pensijų grąžinimą teigė, kad jis nepamiršo savo pažadų, tačiau kol kas, anot jo, tam dar neatėjo tinkamas laikas – valstybė finansiškai nepajėgi grąžinti savo skolų. Jis taip pat pasakė, kad pagal Konstitucinio teismo sprendimą, pensija yra pripažinta kaip turtas. Tai reiškia, kad jeigu pensininkai dienos, kada bus atstatytos pensijos nesulauktų, pinigus galės atsiimti paveldėtojai.

Prognozuojama, kad kitais metais „Sodros" biudžeto pajamos bus maždaug 1,5 milijardo litų mažesnės nei išlaidos.

Daugiausia lėšų (daugiau nei 8 mlrd. 133 mln. litų) bus skiriama pensijoms. Ligos ir motinystės draudimui - kiek mažiau nei 1 mlrd. 239 mln. litų.

2013 12 17 17:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt