penktadienis, rugpjūčio 14 d.
Per karantiną perpus sumažėjo apsinuodijimų alkoholiu
BNS

Per karantiną šalyje perpus sumažėjo apsinuodijimų alkoholiniais gėrimais, teigia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Renaldas Čiužas.

Jo duomenimis, nuo kovo 16-osios iki gegužės 1-osios registruoti 304 apsinuodijimai alkoholiu. Pernai tuo pačiu laikotarpiu fiksuoti 778 tokie atvejai.

Daugiausia apsinuodijimų būta Vilniaus mieste – 72 atvejai (pernai – 158) – ir Šiauliuose – 65 atvejai (191). 

„Manau, kad sumažėjimas pagrįstas ir ekonominiais rodikliais. Darbo vietos praradimas, nedarbas suponavo dalį žmonių peržiūrėti ir savo išlaidas tam tikroms sritims“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Vyriausybėje sakė R. Čiužas.

Departamento duomenimis, per karantiną sumažėjo ir apsinuodijimų narkotikais.

„Palyginti su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, galima sakyti, kad apsinuodijimų narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis sumažėjo 25 proc. Opiodais apsinuodijimų padidėjo trečdaliu, bet kanapėmis sumažėjo perpus“, – teigė R. Čiužas.

Pasak jo, tai galėjo lemti, kad, uždarius valstybių sienas, sumažėjo narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabanda bei prieinamumas.

Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16-ąją, jis baigsis birželio 16-ąją imtinai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 15 17:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt