šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Per pandemiją didelės dalies medikų pajamos ženkliai sumažėjo, teigia gydytojų atstovai
BNS

 Per pandemiją didelės dalies medikų pajamos mažėjo, nepaisant didintų atlyginimų ir numatytų priedų dirbantiesiems su COVID-19 pacientais, teigia gydytojų atstovai.

„Tokiose aplinkybėse, kai žmonės negali dirbti keliose darbovietėse, jų pajamos ženkliai sumažėjo, nors turėjo didėti“, – antradienį per susitikimą su opozicine Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos frakcija sakė Lietuvos medikų forumo pirmininkas Valdas Pečeliūnas.

Ir jis, ir Medikų sąjūdžio pirmininkė Živilė Gudlevičienė tvirtino, kad finansiškai gydytojai labiausiai nukentėjo dėl sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimo, praktiškai užkirtusį kelią gydytojams dirbti keliose įstaigose.

„Darbo ciklais įvedimas sukėlė didžiulę problemą, žmonės nebegali išvažiuoti dirbti, be to, kiekviena įstaiga tą įsakymą traktuoja savaip. Suderinti vieno žmogaus darbą tarp skirtingų įstaigų praktiškai neįmanoma“, – teigė V. Pečeliūnas.

Ž. Gudlevičienės teigimu, ministro įsakymas dažnoje gydymo įstaigoje priimamas ne kaip rekomendacija, o draudimas.

„Tai interpretuojama ne kaip rekomendacija, o draudimas“, – teigė ji.

Pasak V. Pečeliūno, šiuo metu gydytojai kalba ne apie kovą su COVID-19, o apie šį sveikatos apsaugos ministro įsakymą.

„Tas nekonkretumas ir intervencija į medikų darbo santykius sukėlė didžiulę sumaištį“, – sakė jis.

Medikų forumo vadovo teigimu, didžioji dalis gydytojų dirba ne vienoje darbovietėje.

Jis pabrėžė, kad netrukus gydytojų stygių pajus pacientai.

„Manau, kad po mėnesio ar dviejų bus ne tik skundai pacientų, bet ir prasidės rimtos problemos dėl sveikatos. Matau pacientus, kurie blaškosi, negauna reikiamų paslaugų, nežino, kada jų gydytojas dirbs, kada įstaiga teiks paslaugas“, – sakė V. Pečeliūnas.

Gydytojų atstovų teigimu, laikydamiesi privalomų saugumo reikalavimų dėl koronaviruso gydytojai gali priimti gerokai mažiau pacientų nei anksčiau, dėl to formuojasi eilės.

„Jau dabar užrašinėjame pacientus konsultacijoms rugsėjo, spalio ar net lapkričio mėnesiais“, – sakė Ž. Gudlevičienė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad dėl kontaktų su COVID-19 ligoniais turėję izoliuotis medikai negavo 100 proc. nedarbingumo, dalies jų pajamos mažėjo ir dėl šios priežasties.

Gegužės viduryje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kad medikų, dirbančių ir kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kai šie turi tiesioginių kontaktų su pacientais, darbas „gali būti organizuojamas ciklais arba darbdavio patvirtintu suderintu darbo grafiku“. Kartu pažymima, kad darbo organizavimo būdas turi užtikrinti „minimalius darbuotojų tarpusavio kontaktus, darbuotojų ir pacientų saugą bei kontaktų atsekamumą, užtikrinant kryžminės taršos prevenciją“.

„Ciklas suprantamas kaip einamojo mėnesio darbo valandų skaičių apimantis darbo epizodas, nepertraukiamai vykstantis vienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“, – rašoma A. Verygos sprendime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 02 10:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt