trečiadienis, liepos 28 d.
Per parą pasieniečiai sulaikė 53 nelegalius migrantus
BNS
VSAT
Nelegalūs migrantai

Pasieniečiai nuo antradienio ryto iki trečiadienio ryto sulaikė 53 nelegalius migrantus, neteisėtai kirtusius Baltarusijos sieną, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Beveik pusė jų, t. y. 23, pastarąją parą įkliuvo Druskininkų savivaldybėje. Dar 14 migrantų sulaikyta Ignalinos rajone, devyni – Švenčionių, septyni – Varėnos.

Druskininkų pasieniečiai, pirminiais duomenimis, per šešias pastarąsias dienas iš viso sulaikė 461 neteisėtą migrantą. Šis skaičius yra didžiausias tarp visų VSAT užkardų.

Neteisėti migrantai jau anksčiau buvo apgyvendinti Alytaus miesto ir rajono, Ignalinos, Varėnos bei Lazdijų rajonų savivaldybių suteiktose patalpose. Sulaikytųjų apgyvendinimas vyksta ir VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje bei Pasieniečių mokykloje Medininkuose, o nelydimi nepilnamečiai perkeliami į Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje.

Sulaikytiems užsieniečiams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai.

Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas, jis nagrinėja tokius prašymus.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija jau sulaikyta 1416 neteisėtų migrantų, didžioji jų dalis – iš Artimųjų Rytų valstybių. 

Dėl smarkiai išaugusio migrantų iš Baltarusijos srauto Vyriausybė penktadienį valstybės mastu paskelbė ekstremaliąją situaciją. Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 07 07 13:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt