ketvirtadienis, balandžio 9 d.
Permainos tarp populiariausių naujagimių vardų: išskirtas „Žvaigždžių karų“ duetas
tiesa.com
pixabay.com

Praėjusiais metais Lietuvą, regis, buvo apnikusi „Žvaigždžių karų“ manija. Tėvystės ir motinystės rūpesčiais pradėję gyventi lietuviai savo naujagimiams dažniausiai duodavo būtent šios kultinės kino sagos pagrindinių veikėjų – Lėjos ir Luko – vardus.

Tiesa, šiemet ši įdomi tendencija nutrūko. Per pirmus tris šių metų mėnesius dažniausiai berniukui duodamu vardu tapo Dominykas, o Lėja ir toliau išlieka populiariausiu vardu gimus mergaitei. Šią statistiką stebintis Registrų centras fiksuoja ir naujas tendencijas.

Vis dažniau lietuviai savo naujagimius ėmė krikštyti Gabrieliaus, Augusto, Viltės ir Austėjos vardais. Šių vardų pernai tarp populiariausių nebuvo. Rečiau berniukams imta duoti Jono ir Roko vardus, tarp mergaičių ne toks populiarus tapo Liepos vardas.

Populiariausių berniukų vardų dešimtukas: Dominykas, Lukas, Jokūbas, Matas, Nojus, Herkus, Benas, Gabrielius, Kajus ir Augustas. Mergaitėms dažniausiai šį ketvirtį duoti vardai: Lėja, Emilija, Luknė, Sofija, Amelija, Viltė, Gabija, Patricija, Kamilė, Saulė ir Austėja.

[10828]

2019 04 05 14:00
Spausdinti