sekmadienis, sausio 24 d.
Pirmieji Lietuvos medikai paskiepyti vakcina nuo koronaviruso
Alfa.lt

Pirmieji Lietuvos ligoninių darbuotojai sekmadienio rytą buvo paskiepyti vakcina nuo koronaviruso.

Skiepijimas „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta COVID-19 vakcina šiomis dienomis prasideda visoje Europos Sąjungoje.

Vilniuje pirmoji vakcina teko Santaros klinikų Infekcinių ligų centro slaugytojai Nijolei Ramonaitei, Kauno klinikose pirmoji paskiepyta buvo slaugytoja Jolanta Litvinienė. Tuo pat metu vakcinacija prasidėjo ir dar trijose šalies ligoninėse.

Tiesioginės transliacijos metu skiepus gavusios slaugytojos sakė, kad jaučiasi puikiai.

„Puikiai jaučiuosi, tiesiog įprasta skiepijimo procedūra. Dūris trumpas, visai neskausmingas“, – sakė J. Litvinienė.

„Šventiniu laikotarpiu labai simboliška, tarsi kalėdinis stebuklas, kad turime priemonę valdyti šią masinę visą pasaulį apėmusią pandemiją“, – pridūrė ji.

Slaugytoja sakė, kad dirbti gavus skiepą psichologiškai bus lengviau, tačiau ir toliau bus laikomasi griežtų apsaugos priemonių.

„Psichologiškai tikrai taip. Bet iš principo mes darysime viską, ką darėme iki šiol – tos pačios apsaugos priemonės. Mes vis nešiosime kaukes, prie paciento eisime su kombinezonais – taip, kaip darėme iki šiol, nes skiepui suveikti reikia laiko“, – teigė ji.

Kiek vėliau spaudos konferencijoje N. Ramonaitė sakė, kad vakcina medikams – kalėdinė dovana, leisianti grįžti į ankstesnį gyvenimą.

„Grįšim į savo ankstesnį gyvenimą, galėsime bendrauti su šeimomis, artimaisiais, draugais“, – sakė ji.

Anot slaugytojos, skiepas nebuvo skausmingas, o pojūtis panašus kaip po gripo vakcinos.

N. Ramonaitė apie tai, kad bus pirmoji pasiskiepijusi Vilniuje, sužinojo prieš kelias dienas.

„Iš pradžių toks sąmyšis buvo, bet naujiena buvo džiugi, tikrai labai džiaugiuosi, kad pasiskiepijau, nes tikrai labai laukiau vakcinos“, – kalbėjo Santaros klinikų slaugytoja.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną Europos Sąjungos institucijos patvirtino pirmadienį.

Lietuvoje pirmieji skiepijami medikai. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus.

Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius pabrėžė, kad vakcinos žymi labai svarbaus proceso pradžią siekiant pažaboti koronavirusą.

„Pasižiūrėjus, atrodo, kad labai paprasta procedūra, tačiau ji pažymi labai svarbaus proceso pradžią, nes be vakcinavimo mes tikrai nesusitvarkysime su šita pandemija“, – teigė jis.

Antroji vakcinos siunta gruodžio 29 dieną

Pirmoji siunta su 9750 vakcinos dozių Lietuvą pasiekė šeštadienio paryčiais ir buvo saugoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėliuose. Dieną vakcina buvo išskirstyta į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligonines, atsakingas už COVID-19 valdymą regionuose.

Vilniaus ir Kauno apskritys gavo po 2925 vakcinos dozių, Klaipėdos apskritis  – 1950, o Šiauliai ir Panevėžys – po 975 dozes.

Skiepijant pirmuosius medikus ketinama sunaudoti visas šeštadienį gautas vakcinas. Antroji dozė šiuo kartu paskiepytam personalui, kuria reikia paskiepyti po 21 dienos, bus skiriama iš vėlesnių siuntų.

Paskiepijus medikus, vėliau numatoma skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojus ir pacientus bei socialinių įstaigų darbuotojus ir gyventojus, vaistinių darbuotojus, vyresnius nei 65 metų amžiaus žmones, gretutinėmis ligomis sergančius žmones, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalinčius išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdančius darbuotojus.

Tikimasi, kad antroji vakcinos siunta Lietuvą pasieks gruodžio 29 dieną, joje laukiama kiek daugiau dozių, nei buvo gauta šįkart. Trečiosios siuntos laukiama sausio pradžioje. 

2020 12 27 10:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt