trečiadienis, spalio 5 d.
Plungės meras – skandalų liūne: šį kartą kaltinamas seksizmu ir mobingu
Rugilė Andrejevskytė
Tomas Lukšys/BNS
Audrius Klišonis

Plungės rajono meras Audrius Klišonis kaltinamas seksizmu ir mobingu, tačiau, nors pripažįsta, kad savo pasisakymais „peržengė ribą“, šiuos kaltinimus neigia.

A. Klišonis vieno iš savivaldybės posėdžio metu Plungės miesto seniūnei Dangirutei Jakuvienei pasiūlė: „Dangirute, jeigu gali, biškį užsuk kakarinę.“

Tačiau tai ne vienintelis atvejis, kai meras kaltinamas galimu seksizmu.

Plungės šilumos tinklų įmonės generalinė direktorė Margarita Charitonova taip pat tikina, kad sulaukė nemalonių replikų iš A. Klišonio.

„Tai, kad jūs esate šilumos tinklų direktorė, o aš esu meras, nereiškia, kad mes turim gulėt vienoj lovoj“, – M. Charitonovai komisijos posėdyje pareiškė A. Klišonis, rašo Delfi.

Ji dėl tokių pasisakymų kreipėsi į savivaldybės Etikos komisiją, kur išgirdo, kad tokie žodžiai nesukelia jokių problemų.

Tiesa, kovos tarp Plungės šilumos tinklų ir mero vyksta jau ne pirmą kartą. Dalyvaudamas „Žinau, ką renku“ diskusijoje apie mero duotus pažadus, A. Klišonis pasisakė apie įmonės veiklą, kurią rajono šilumos tinklai pavadino „melaginga informacija“.

Meras pripažino, kad peržengė ribą

Antradienį A. Klišonis surengė spaudos konferenciją pavadinimu „Seksizmo ir mobingo skandalas ar dūmų uždanga?“

Anot mero, tokie kaltinimai tėra bandymas paslėpti nekompetenciją.

„Mano išsakyta pozicija nepatiko M. Charitonovai ir ji mano pasisakymą apskundė Etikos komisijai, – dėstė A. Klišonis. – Dar kartą peržiūrėjau įrašą ir šilumos strategiją. Nuo savo pasisakymų tikrai neatsiriboju.“

„Peržengiau ribas“, – vėliau pripažino meras, kai kalbėjo apie M. Charitonovai pasakytus žodžius, bet pabrėžė, kad pasisakyme nebuvo jokių seksizmo ar mobingo požymių.

Tačiau jis pridūrė, kad „neturi priverstiniu būdu palaikyti šilumos tinklų“, bet nuolat bendrauja ir rūpinasi įmonės veikla.

Šilumos tinklų veikla – nuostolinga?

Plungės šilumos tinklai tikina, kad jų veikla tapo pelninga ir efektyvi, tačiau meras tuo netiki. Jis pateikė 7 tą iliustruojančius punktus:

1. Nuo 2021 m. vasario mėnesio pereita prie dujinio šildymo Mačernio g. katilinėje (pagrindinė Plungės miesto katilinė). Anksčiau energija buvo gaminama iš biokuro.

2. Dirbtinai trukdyta, išduotos prisijungimo sąlygos su pertekliniais reikalavimais, privačiam šilumos tiekėjui gaminančiam energiją iš biokuro.

3. Jungiamoji šiluminė trasa, kurią Šilumos tinklai turėjo pabaigti iki praėjusio šildymo sezono pradžios, pradėta eksplotuoti tik balandžio pabaigoje.

4. Nauji dujiniai katilai, kurie turėjo būti sumontuoti iki 2021 m. gruodžio mėnesio pabaigos, pradėti eksplotuoti tik 2022 m. vasario mėnesio pradžioje.

5. Praėjusį šildymo sezoną Plungės šilumos tinklai pradėjo neturėdami privalomo rezervinio šilumos tiekimo šaltinio. Tai įvyko pirmą kartą bendrovės istorijoje.

6. Praėjusį šildymo sezoną Plungės šilumos tinklai baigė turėdami 753 480 eurų nuostolį. Tai didžiausias nuostolis bendrovės istorijoje.

7. Šilumos kaina Plungės gyventojams per metus padidėjo dvigubai (nuo 6,13 iki 12,33 ct/kwh). 2021 m. lapkričio mėnesį Plungės šilumos tinklų vadovė M. Charitonova ir administracijos direktorius Mindaugas Kaunas („Vieninga Plungė“) tikino, kad šilumos kaina didės neženkliai.

Anot A. Klišonio, M. Charitonovai tapus Plungės šilumos tinklų vadove vėluojančių ar neatliktų darbų sąrašas tik pailgėjo.

A. Klišonis: visi kaltinimai – pasiruošimas rinkimams

„Plungės rajone absoliuti dauguma, apie 70 proc., savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovų – moterys. Jos iniciatyvios, drąsios ir atsakingos. Visuomet vertinau ir vertinsiu vadovus pagal jų darbo rezultatus“, – sakė meras.

„Tokias M. Charitonovos „dūmų uždangas“ vertinu kaip bandymą pabėgti nuo atsakomybės bei pagalbą asociacijai „Vieninga Plungė“ ruošiantis savivaldos ir mero rinkimams. Iš septynių Plungės rajono savivaldybėje dirbančių Tarybos narių, atstovaujančių „Vieningai Plungei“, mažiausiai keturi darbiniais ar giminystės ryšiais susiję su „Vičiūnų“ bendrove.

Jos bendraturtis Liudas Skierus, taip „nesėkmingai uždarinėjantis“ gamyklą Sovietske, taip pat yra ir savivaldybės Tarybos narys. O ir pati „Vieninga Plungė“ registruota tuo pačiu adresu kaip ir Vičiūnų gamykla Plungėje“, – pridūrė jis.

2022 08 23 14:11
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt