ketvirtadienis, sausio 27 d.
Po G. Nausėdos pareiškimo dėl Taivano – nepagarbi leksika iš europarlamentarės
Alfa.lt
BNS foto
Aušra Maldeikienė ir Gitanas Nausėda

Gitano Nausėdos pareiškimas, kad pagrindinė klaida buvo ne Taivano atstovybės atidarymas Lietuvoje, bet su prezidentūra nederintas jos pavadinimas, išprovokavo parlamentarę Aušrą Maldeikienę. Ji šalies vadovo pareiškimui įvertinti savo tviterio paskyroje pasirinko ne visai cenzūrinę leksiką: „WTF, dude?“

G. Nausėda interviu „Žinių radijui“ metu tikino, kad ne atstovybės atidarymas, bet su prezidentūra nederintas pavadinimas buvo klaida.

„Gaila, kad atstovybės pavadinimas tapo tuo esminiu vyksniu, kuris veikia labai stipriai mūsų santykius su Kinija. Pats Taivano atstovybės atidarymas buvo ir derintas, ir svarstytas. Tiek mes, tiek Taivanas gali atidaryti atstovybę, kuri nėra diplomatinė atstovybė. Tačiau pagrindinė kibirkštis kilo dėl pavadinimo, ir dabar mes turime kovoti su pasekmėmis“, – sakė G. Nausėda.

Mūsų apgailėtinas prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė Lietuvai nusilenkti Kinijos komunistų partijai.

Parlamentarė A. Maldeikienė nesutiko su šalies vadovu, jo veiksmus įvardijo „apgailėtinais“.

„Šios dienos naujienos: mūsų apgailėtinas prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė Lietuvai nusilenkti Kinijos komunistų partijai po to, kai mus išvadino šunimis. Kas per velnias, vyruti?“ – piktinosi A. Maldeikienė.

Į G. Nausėdos pareiškimą sureagavo ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Ji laikraščiui „Financial Times“ (FT) teigė, kad Lietuva neketina keisti savo pozicijos. Pasak politikės, Lietuva yra parlamentinė respublika, kurios politiką formuoja Vyriausybė.

Lietuvos ir Kinijos santykiai į žemumas nugarmėjo Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė.

2022 01 06 16:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt