penktadienis, rugsėjo 17 d.
Policija ir veterinarai keisis informacija apie gyvūnų veisėjus, greičiau reaguos
BNS

Policijos departamento bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovai sutarė keistis informacija apie nelegalius gyvūnų veisėjus ir greičiau reaguoti į pranešimus.

Pirmadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pasirašė tai numatančius dokumentus.

Sutarta, kad VMVT inspektoriai ir policijos pareigūnai operatyviau keisis informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami registracijos ar veterinarinio patvirtinimo, galbūt veisia augintinius.

Taip pat susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant, pranešė VMVT.

Veterinarijos ir maisto tarnybos specialistai įsipareigojo ne vėliau kaip per dvi valandas sureaguoti į policijos pareigūnų pranešimus.

D. Remeika praėjusią savaitę pasirašė įsakymą, įpareigojantį VMVT inspektorius kasdien budėti visą parą, kad būtų galima nedelsiant reaguoti tiriant žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Joje dirbs Žemės ūkio ministerijos, policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės bei jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Anot pranešimo, su didžiųjų skelbimų portalais „skelbiu.lt“ ir „alio.lt“ sutarta, kad gyvūnų veisėjams, gyvūnų globėjams arba kitiems gyvūnais prekiaujantiems asmenims skelbimuose bus privaloma nurodyti VMVT suteiktą registracijos arba veterinarinio patvirtinimo numerį ir konkretų gyvūno identifikacijos numerį.

VMVT pranešė jau parengusi projektus dėl gyvūnų augintinių gerovės įvertinimo kriterijų, Žemės ūkio ministerijai šią savaitę žadama pateikti siūlymus griežtinti atsakomybę už gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimus ir numatyti privalomą visų gyvūnų augintinių ženklinimą ir registravimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 14 16:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt