antradienis, rugsėjo 27 d.
Pradėtas tyrimas dėl melagienos apie kuriamas migrantų stovyklas
BNS
Fotobankas
Ministrė Agnė Bilotaitė taip pat sako, kad tai patvirtina, jog prieš Lietuvą vykdoma hibridinio karo ataka.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras pradėjo tyrimą dėl melagienos apie kuriamas migrantų stovyklas.

„Kibernetinio saugumo centras šiuo metu atlieka tyrimą. Manau, kad ir policija turi ir aiškinsis, ir priims atitinkamus sprendimus“, – ketvirtadienį viešėdama Druskininkų pasienio užkardoje žurnalistams sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ji teigė besitikinti, kad bus išsiaiškinta, kas yra melagienos autoriai. Ministrė taip pat sako, kad tai patvirtina, jog prieš Lietuvą vykdoma hibridinio karo ataka.

„Aš labai tikiuosi, kad tai bus išsiaiškinta, nes tokie dalykai tik parodo, kad kai mes kalbame, kad tai yra hibridinis karas, hibridinio karo ataka, tai nėra tik žodžiai. Viena atakos priemonių yra neteisėta migracija, kitos priemonės – tie neteisėti veiksmai, kurie šiandien atliekami prieš mūsų pareigūnus, tos akcijos, kurios kelia destrukciją, ta informacija, kuri pasirodo portaluose ar kituose šaltiniuose skleidžiant melagieną arba dezinformaciją. Visa tai rodo, kad tai yra hibridinis karas arba hibridinio karo ataka“, – teigė ministrė.

Prienų rajono savivaldybė trečiadienį feisbuke pranešė apie internete plintančią melagingą informaciją apie Lietuvoje kuriamas stovyklas neteisėtiems migrantams.

Melagienoje teigiama, kad migrantų stovyklos kuriamos Alytuje, Kelmėje, Prienuose, Radviliškyje ir Telšiuose, šia informacija dalinamasi siunčiant žmonėms nuorodas, kurias paspaudus atsiverčia Prienų rajono savivaldybės puslapis su tokia informacija.

Prienų rajono savivaldybė teigė šią informaciją vertinanti kaip kibernetinį incidentą ir norą kelti visuomenėje sumaištį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 29 18:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt